Розмір шрифту
Адреса:
65037, м. Одеса, вул. З. Космодем’янської, 7

Тел.: +38 (048) 239-80-32
Факс: +38 (048) 239-86-32

Директор: Жуган Микола Петрович

Заступник директора: Ритченко Ольга Марківна

Пункт тимчасового розміщення біженців (далі – ПТРБ) здійснює свою діяльність у відповідності із Законом України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», Положенням про Державну міграційну службу України, затвердженим Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 405/2011, положенням про пункт тимчасового розміщення біженців, затвердженим наказом Державної міграційної служби України від 14.06.2012 № 110.

ПТРБ є місцем тимчасового розміщення осіб, які подали заяву про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем чи особою, яка потребує додаткового захисту, та яких визнано біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту  (стаття 1 Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту»).

Розміщуватися в ПТРБ також мають особи, стосовно яких прийнято рішення про відмову в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, про відмову у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, втрату чи позбавлення статусу біженця або додаткового захисту, скасування рішення про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, а також які оскаржують відповідне рішення до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, або до суду, до прийняття рішення за скаргою (стаття 17 зазначеного Закону).

Визначення місць для тимчасового проживання осіб, які подали заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та направлення їх у ПТРБ здійснюється територіальними органами Державної міграційної служби України.

ПТРБ у м. Одеса розпочав свою діяльність у 2001 році і розрахований на одночасне проживання 200 осіб.

Розміщені в ПТРБ іноземці проживають у житлових кімнатах гуртожитку в якому обладнано кухні, душові кімнати, санвузли, а також приміщення для проведення культурно-масових заходів, комп’ютерний клас та клас для проведення занять з вивчення української мови, дитячу кімнату, фітнес-зал. У ПТРБ працює фельдшер та психолог.

Розміщені в ПТРБ іноземці забезпечуються продуктами харчування, миючими засобами та засобами особистої гігієни. Також  їм надаються соціально-побутові послуги, юридична та психологічна допомога, консультації з метою працевлаштування.