Розмір шрифту

Напередодні відзначення  століття початку Української революції 1917-21 років, події якої стали одним із визначних етапів боротьби за свободу та незалежність України у ХХ столітті, у Вознесенівському районі урочисто відкрито інформаційну дошку, присвячену солдату 93-ї окремої механізованої бригади Збройних Сил України Михайлу Гончаренку.

Згадати про подвиг земляка зібралися рідні та близькі, ветерани АТО, представники обласної, міської та виконавчої  влади, школярі. Від міграційної служби участь у заході взяв начальник Управління в Запорізькій області Олександр Харіна.

Старший солдат 93-ї окремої механізованої бригади Збройних Сил України Михайло Гончаренко народився в Запоріжжі 18 лютого 1991 року. Закінчив Кушугумську гімназію «Інтелект», Класичний приватний університет. Служив у Президентському полку. Добровольцем пішов до армії на початку квітня 2014 року. Загинув через важке поранення, отримане 23 липня 2014 року у бою з російсько-терористичними військами поблизу села Лозове Артемівського району Донецької області.

Указом Президента України № 873/2014 від 14 листопада 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі" Михайло Гончаренко нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Бойовий побратим Михайла Гончаренка, боєць 93-ї окремої механізованої бригади Збройних Сил України Дмитро Макєєв зазначив, що у Михайла був вибір: залишитися дома з рідними, планувати майбутнє чи йти на фронт та боротися за незалежність, суверенітет держави. Він вибрав останній та роковий для нього шлях.

 - Михайло був відданим, надійним та  сміливим другом, який під час обстрілу бойової машини прикрив своїм тілом мене та інших військовослужбовців, дав можливість нам зберегти життя, – розповів Дмитро.

Право відкрити інформаційну дошку надали мамі героя Галині Анатоліївні Гончаренко, його однокласнику Владиславу Льовкіну та бойовому побратиму Дмитру Макєєву.

Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів.

 

Ніколаєнко В.М.

головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю та ЗМІ

УДМС України в  Запорізькій області