Розмір шрифту

Задля обізнаності та забезпечення населення інформацією щодо оформлення нових паспортів громадянина України у вигляді ID-картки, сьогодні керівник міграційної служби Рівненщини Лілія Драпчинська надала інтерв`ю журналісту місцевій телекомпанії «Сфера-ТВ».

«Минулого року Рівненська міграційна служба видала близько 10 тисяч ID-карток. Цьогоріч, за два місяці, видано понад 5 тисяч документів, - повідомила Лілія Драпчинська, - причин для ажіотажу й термінового оформлення ID-карток не має, адже цей процес необхідний, та не примусовий. Усі територіальні підрозділи оснащені технічно та надають послуги  оформлення та видачі паспорта громадянина України у вигляді ІД-картки  разом з паспортом для виїзду за кордон».

Керівник служби зазначила, що 14-річні громадяни отримують нові документи безкоштовно,  за місцем реєстрації чи фактичного проживання та на 4 роки. Після досягнення 18-ліття документи видаються на 10 років. Тоді громадяни зможуть за оформленням паспорта звернутися у будь-який територіальний підрозділ міграційної служби не залежно від реєстрації чи проживання. Документи у вигляді книжечки чинні й змінюватимуться на біометричний документ у випадку зміни прізвища, втрати, або, за бажанням, при вклеюванні фотокартки по досягненню 25 – та 45-річного віку.

За розмовою Лілія Драпчинська відповіла на важливі питання, які стосувалися порядку виготовлення біометричного паспорта громадянина України, термінів виготовлення та вартості документа. Начальник Управління вкотре підтвердила високий ступінь захищеності документа від підробки та захист персональних даних.

По завершенню інтерв`ю знімальна група поспілкуватися з інспекторами міграційної служби, які здійснювали прийом громадян. Журналісти мали змогу поцікавитися у відвідувачів, котрі прийшли для оформлення й отримання вже виготовлених документів, якістю наданих їм послуг у міграційній службі.

 

 

Валентина Іванюк

головний спеціаліст із зв`язків з громадськістю та ЗМІ

УДМС України в Рівненській області