Розмір шрифту
Чи можна отримати паспорт громадянина України у формі картки не за місцем реєстрації?
Оформлення та видача паспорта громадянина України у формі картки здійснюється територіальним підрозділом ДМС за зареєстрованим місцем проживання Лише оформлення замість втраченого або викраденого, обмін паспорта, який було оформлено із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру, та його видача здійснюватимуться територіальними підрозділами ДМС за місцем звернення особи чи її законного представника (пункт 17 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою КМУ 25.03.2015 №302)
Моєму синові виповнилося 16 років. За якою адресою та в який орган йому звернутися для отримання паспорта громадянина України у формі картки.
Особі, яка досягла 16 років, оформлення та видача паспорта громадянина України у формі картки здійснюється територіальним підрозділом ДМС за зареєстрованим місцем проживання в Україні. Вашому синові необхідно звернутися до відділення ДМС за місцем реєстрації. Інформація щодо територіальних підрозділів, які здійснюють оформлення та видачу паспорта громадянина України у формі картки та їх адреси можна отримати на офіційному веб-сайті ДМС або веб-сторінці відповідного територіального орану.
Де можна отримати паспорт громадянина України у формі картки? Які документи необхідно принести та скільки це буде коштувати?
Інформація щодо територіальних підрозділів, які здійснюють оформлення та видачу паспорта громадянина України у формі картки та їх адреси можна отримати на офіційному веб-сайті ДМС або веб-сторінці відповідного територіального орану. Для оформлення паспорта вперше особа або її законний представник подають:
 • 1) заяву-анкету (заповнюється працівником підрозділу);
 • 2) у разі оформлення паспорта вперше - свідоцтво про народження, а для осіб, які народилися до 01.03.2001, також копії документів, що підтверджують громадянство та посвідчують особу їх батьків;
 • 3) у разі потреби довідку про реєстрацію особи громадянином України або інші документи, визначені статтею 5 Закону України "Про громадянство України".
 • 4) паспорт громадянина України для виїзду за кордон (для осіб, які постійно проживали за кордоном, після повернення їх на постійне проживання в Україну).
 • 5) посвідчення про взяття на облік бездомних осіб (для бездомних осіб);
 • 6) документ, що підтверджує особу законного представника (у разі подання законним представником);
 • 7) документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законним представником є один із батьків (у разі подання законним представником);
 • 8) заяву про відмову від отримання паспорта, що містить безконтактний електронний носій;
  • 8-1) заяву про внесення до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт, додаткової змінної інформації
 • 9) у разі оформлення паспорта особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, що підтверджується довідкою лікувального закладу, або особі, яка перебуває у місцях позбавлення волі або на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах МОЗ закритого типу, в разі потреби одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування.
За видачу громадянам паспорта громадянина України у формі картки вперше державне мито не стягується (пункт 3 розділу V «Перехідні положення» Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» )
Прошу повідомити з якої дати розпочнеться оформлення паспорта громадянина України у формі картки.
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України» з 11 січня 2016 року запроваджено оформлення і видача паспорта громадянина України у формі картки громадянам України, яким паспорт громадянина України оформляється вперше після досягнення 16-річного віку.
Коли я зможу обміняти свій старий паспорт на паспорт громадянина України у формі картки?
До завершення роботи із забезпечення в повному обсязі територіальних підрозділів Державної міграційної служби України матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі паспорта громадянина України, зразки бланків якого затверджено цією постановою, паспорт громадянина України оформляється з використанням бланка паспорта громадянина України у формі книжечки (пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України № 302)
В мене вкрали паспорт. Чи зможу я отримати паспорт громадянина України у формі картки? Скільки це буде коштувати?
Ні. Паспорт громадянина України у формі картки видається громадянам України, яким паспорт громадянина України оформляється вперше після досягнення 16-річного віку (пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 302). До завершення роботи із забезпечення в повному обсязі територіальних підрозділів Державної міграційної служби України матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі паспорта громадянина України, зразки бланків якого затверджено цією постановою, паспорт громадянина України оформляється з використанням бланка паспорта громадянина України у формі книжечки (пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України № 302) За видачу паспорта громадянина України у разі обміну паспорта замість втраченого чи пошкодженого розмір ставки державного мита становить 2 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме – 34 гривні (стаття 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 року № 7-93 « Про державне мито»).
Порядок оформлення паспорту громадянина України у формі картки мешканцям Донецької та Луганської областей, які мають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи
Відповідно до статті 6 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» оформлення паспорта громадянина України у формі картки внутрішньо переміщеним особам здійснюється за місцем їх фактичного проживання.
Чи може мій син отримати паспорт громадянина України у формі картки зараз? Йому виповниться 16 років в жовтні місяці. Чи треба почекати ще до осені.
Ваш син може звернутися з питань оформлення та видачі паспорта громадянина України у формі картки тільки після досягнення 16-річного віку
Чи потрібно звертатися для заміни існуючого паспорту громадянина України на паспорт громадянина України у формі картки? Чи можна це зробити віддалено?
Паспорти громадянина України у формі книжечки на даний момент не підлягають обов’язковій заміні на паспорти громадянина України у формі картки. Паспорт громадянина України у формі картки з січня 2016 року видається громадянам України які оформляють паспорт вперше після досягнення 16-річного віку (пункт 2 постанови КМУ від 25.03.2015 № 302). Ні.
Підкажіть будь-ласка чи потрібно моїй дочці, якій виповнилося 16 років 15 листопада 2015 року, отримувати паспорт громадянина України у формі картки в обов'язковому порядку чи можна ще отримати паспорт в паперовому вигляді?
Паспорт громадянина України у формі картки видається з 11 січня 2016 року особам, які отримують паспорт вперше після досягнення 16 – річного віку. На сьогодні оформлення паспорта громадянина України у формі картки здійснюється територіальними підрозділами ДМС, які забезпечені матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі паспорта громадянина України у формі картки (перелік таких територіальних підрозділів ДМС розміщений на офіційному веб-сайті ДМС).
Ми не змогли подати документи на одержання паспорту по причині хвороби дочки, а потім були новорічні свята. Чи потягне це за собою якусь відповідальність?
Проживання громадян, зобов'язаних мати паспорт тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 грн до 51 грн) (стаття 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення)
Доброго дня! Чи можливо отримати паспорт громадянина України у формі картки?
Паспорт громадянина України у формі картки видається з 1 січня 2016 року особам, які отримують паспорт вперше після досягнення 16 – річного віку. На сьогодні оформлення паспорта громадянина України у формі картки здійснюється територіальними підрозділами ДМС, які забезпечені матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі паспорта громадянина України у формі картки (перелік таких територіальних підрозділів ДМС розміщений на офіційному веб-сайті ДМС).
Мені виповнюється 25/45 років, а, отже, необхідно буде вклеїти фото у паспорт. Як правильно мені зараз вчинити з оформленням документа та скільки це буде коштувати?
До завершення роботи із забезпечення в повному обсязі територіальних підрозділів Державної міграційної служби України матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі паспорта громадянина України, зразки бланків якого затверджено цією постановою, паспорт громадянина України оформляється з використанням бланка паспорта громадянина України у формі книжечки, у тому числі вклеювання фотокарток по досягненню відповідного віку у паспорт у формі книжечки.
Не могли б ви відповісти на питання щодо отримання біометричного паспорту. Я хотіла би замінити свій паспорт на паспорт громадянина України у формі картки, у зв'язку з тим, що хочу зробити шенгенську візу, а для її отримання треба вносити свої біометричні дані. Скажіть, будь ласка, чи можу я зробити собі паспорт громадянина України у формі картки і що для цього треба зробити?
Паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України на території України, а паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України особи, на яку він оформлений, за кордоном і дає право цій особі на виїзд з України і в’їзд в Україну (частина перша статті 21 та частина перша статті 22 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»). Для отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон Вам необхідно звернутися до територіального підрозділу ДМС не залежно від місця проживання (перелік територіальних підрозділів/органів можна отримати на офіційному веб-сайті ДМС) або до ЦНАП. Паспорт громадянина України у формі картки Ви зможете отримати, якщо Вам виповнилося 16 років та Ви отримуєте паспорт вперше.
Як відбуватиметься заміна паспортів громадянина України у формі книжечки на паспорти громадянина України у формі картки?
Паспорти громадянина України у формі книжечки не підлягають обов’язковій заміні на паспорти громадянина України у формі картки. Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету міністрів України від 25 березня 2015 року № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України» з 11 січня 2016 року запроваджено оформлення і видачу паспорта громадянина України у формі картки громадянам України, яким паспорт громадянина України оформляється вперше після досягнення 16-річного віку.
Яка інформація вноситься до паспорта громадянина України у формі картки?
До паспорта громадянина України у формі картки вноситься така інформація: назва держави; назва документа; ім’я особи; стать; громадянство; дата народження; унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі; номер документа; дата закінчення строку дії документа; дата видачі документа; уповноважений суб’єкт, що видав документ (код); місце народження; відцифрований образ обличчя особи; відцифрований підпис особи.
Чи можливо використовувати паспорт громадянина України у формі картки замість паспорта громадянина України для виїзду за кордон?
Ні, оскільки паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України на території України, а паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України особи, на яку він оформлений, за кордоном і дає право цій особі на виїзд з України і в’їзд в Україну (частина перша статті 21 та частина перша статті 22 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»).
Який розмір плати, що справляється за оформлення паспорта громадянина України у формі картки?
Відповідно до пункту 3 розділу V «Перехідні положення» Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» за видачу громадянам паспорта громадянина України у формі картки вперше державне мито не стягується. За видачу паспорта громадянина України у разі обміну паспорта замість втраченого чи пошкодженого розмір ставки державного мита становить 2 неоподатковуваних мінімуми доходів громадян, а саме – 34 гривні (підпункт «а» пункту 6 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито»). На теперішній час державою не визначено розмір плати (адміністративний збір).
Де можна оформити паспорт громадянина України у формі картки з 01 січня 2016 року?
Оформлення паспорта громадянина України у формі картки здійснюватиметься територіальними підрозділами ДМС, в яких встановлено відповідне обладнання та які забезпечені матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі паспорта громадянина України у формі картки (перелік таких територіальних підрозділів ДМС розміщений на офіційному веб-сайті ДМС: ).
Чи передбачена можливість відмови від оформлення паспорта громадянина України у формі картки та оформлення натомість паспорта громадянина України у формі книжечки?
Така можливість не передбачена. Наразі паспорт громадянина України оформляється громадянам України вперше після досягнення 16-річного віку виключно у формі картки тими територіальними підрозділами ДМС, в яких встановлено відповідне обладнання та які забезпечені матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі паспорта громадянина України у формі картки. Територіальні підрозділи ДМС, які на сьогодні не забезпечені необхідним обладнанням для оформлення і видачі паспорта громадянина України у формі картки, до завершення роботи із його встановлення, паспорт громадянина України оформлятиметься з використанням бланка паспорта громадянина України у формі книжечки.