Розмір шрифту

Інформація для громадян, які проживають (зареєстровані) на території Кримського півострова

Офіційні документи

Правова допомога

Будь-які запитання, які знаходяться у компетенції міграційної служби, кримчани можуть задавати за наступними телефонами:

Гаряча лінія ДМС України (044) 278-50-30

Гарячі лінії територіальних органів ДМС України

Щодо громадянства України

Відповідно Закону України «Про громадянство», громадянин  України, який відповідно до чинного законодавства України  є  таким,  що постійно проживає за кордоном, може вийти з громадянства  України  лише за його клопотанням. Оформлення виходу з громадянства України здійснюється за заявою особи на ім’я Президента України, яка подається  до закордонної дипломатичної установи.

При цьому, датою припинення громадянства України у цьому випадку, є  дата  видання  відповідного  Указу Президента України.

Таким чином, Російська Федерація не може приймати будь-яких рішень щодо припинення українського громадянства мешканців АР Крим та міста Севастополя. Подавати будь-які заяви для збереження громадянства України не потрібно.

Державна міграційна служба України також застерігає громадян у жодному разі не передавати паспорти громадянина України будь-яким особам та представникам іноземних держав, оскільки у майбутньому такі паспорти можуть бути використані для протиправної діяльності, наприклад, для продажу майна, отримання кредитних коштів тощо.

Іноземцям та особам без громадянства, які подавали документи на набуття громадянства України на території Кримського півострова, необхідно звертатися до ДМС України за телефонами: +38 (044) 289-50-91, +38 (044) 289-50-95

Щодо паспортних послуг

Територіальні підрозділи ДМС обслуговувують з паспортних питань громадян, які зареєстровані в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, за місцем звернення на всій території України. Зокрема, мова йде про:

  •     оформлення паспорта громадянина України по досягненню 14-річного віку;
  •     відновлення втраченого паспорта громадянина України;
  •     вклеювання фотографій до паспорта громадянина України по досягненню 25- та 45-ти річного віку;
  •     заміну паспорта громадянина України у зв’язку зі зміною прізвища та з інших причин;
  •     оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
  •     оформлення проїзного документа дитини;
  •     реєстрацію місця проживання та місця перебування.

Кримчани, які змушені залишити півострів можуть отримати перелічені паспортні послуги у найближчому підрозділі ДМС України за місцем прибуття.

Кримчани, які проживають на території півострова можуть звертатися до спеціально визначеного підрозділу міграційної служби за адресою: Херсонська область, Новотроїцький район, с.м.т. Новотроїцьке, вул. Чапаєва, 8, (1 поверх), або до іншого зручного підрозділу у Херсонській області.

Щодо видачі закордонних паспортів, документи на які подавалися на території Кримського півострова

Закордонні паспорти, заяви на оформлення яких подавалися раніше у підрозділах ДМС, розташованих на території Кримського півострова, не можуть бути доставлені до Криму, а тому видаються в Управлінні ДМС України в Херсонській області (м. Херсон, вул. Перекопська, 168).

Перевірити стан оформлення паспорта для виїзду за кордон у режимі он-лайн можна на сайті Державного центра персоналізації документів.

Отримання статусу внутрішьно переміщеної особи

Для отримання довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, яка підтверджує статус внутрішньо переміщеної особи необхідно звертатися за місцем фактичного проживання до органів соціального захисту населення.

Під час видачі довідки посадова особа соціального захисту населення інформує особу, яка переміщується, про обов'язок повідомити протягом 10 днів відповідному територіальному підрозділу ДМС про фактичне місце проживання, а також про зміну фактичного місця проживання або повернення до покинутого місця проживання.

Територіальний підрозділ ДМС проставляє на зворотному боці довідки відмітку про реєстрацію місця перебування осіб, зазначених у довідці. 

Дорожня карта для випускників