Розмір шрифту

Угорщина має намір надати вид на проживання в країні , а в перспективі і громадянство іноземцям , які куплять угорські державні облігації на 250 тисяч євро. Відповідний законопроект, підготовлений правлячою партією "Фідес", внесений на розгляд парламенту країни.

Таким чином угорська влада має намір залучити додаткові кошти для виплати за облігаціями на суму в мільярди євро , термін погашення яких закінчується в найближчі кілька років. " Мета зміни законодавства - створити в Угорщині інститут виду на проживання для інвесторів , - йдеться в заяві авторів законопроекту . - Пропонується пов'язати питання про отримання громадянства з покупкою облігацій для того , щоб допомогти державі залучити фінансування " .

За оцінками експертів , саме Латвія сьогодні представляє найбільш прості та вигідні умови для отримання виду на проживання в Євросоюзі. Але якщо парламент Угорщини схвалить законопроект , то швидше за все Латвія вже не буде настільки приваблива для потенційних інвесторів. Цікаво, але Угорщина планує робити ставку не на шукачів громадянства з Росії. Як повідомляється в анотації законопроекту , головна цільова аудиторія нововведення - Китай.

З моменту введення поправок до латвійського закону " Про імміграцію " в 2010 році іноземці купили нерухомість в Латвії на суму 291 мільйонів євро. Російським громадянам з липня 2010 року було присвоєно 3084 виду на проживання , громадянам України - 400 , для порівняння , громадянам Китаю - 66 , США - 18.

Нагадаємо , що в даний момент вид на проживання в Латвії можна отримати , якщо претендент придбав нерухому власність у Ризі або республіканських містах , загальна вартість якої становить не менше 100 000 латів ( 142 288 євро). Або нерухому власність за межами Риги і республіканських міст , сума операцій по якій дорівнює не менше 50 000 лат ( 71144 євро).

За матеріалами ІА REGNUM