Недоїдання - основна причина незаконної міграції мешканців Сальвадору, Гватемали і Гондурасу до…

Недоїдання - основна причина незаконної міграції мешканців Сальвадору, Гватемали і Гондурасу до США

Недоїдання - основна причина незаконної міграції мешканців Сальвадору, Гватемали і Гондурасу до США

За повідомленням Центру новин ООН зростання потоку незаконних мігрантів з Сальвадору, Гватемали і Гондурасу в Сполучених Штатів Америки частково викликаний тим, що багато жителів цих країн виявилися на межі голоду в результаті природного феномена Ель-Ніньо, що призвів до посухи.

Про це йдеться в новому дослідженні, яке було проведено Всесвітньою продовольчою програмою (ВПП) спільно з цілим рядом інших установ системи ООН.

У представленому документі йдеться про зв'язок продовольчої ситуації і міграції, про те, чому люди біжать, про наслідки незаконної міграції для членів сімей, що залишилися в Сальвадорі, Гватемалі і Гондурасі. Результати дослідження показали, що, в основному, саме недоїдання змушує людей залишати свої будинки в пошуках заробітку і прожитку для себе і своїх дітей.

У зв'язку з цим експерти ООН закликали держави-члени і приватних донорів вкладати більше коштів у розвиток і зміцнення продовольчих систем в трьох країнах походження мігрантів, особливо в районах, постраждалих від посухи.

«Ми вітаємо це дослідження, яке може допомогти знайти шляхи вирішення проблем тих людей, які через голод змушені залишати свої будинки», - заявив помічник Генерального секретаря Організації американських держав Нестор Мендес. Він нагадав, що захист прав людини є наріжним каменем соціальної згуртованості, демократії і миру.

Нестор Мендес назвав неприпустимою ситуацію, при якій мільйони людей на американських континентах продовжують страждати від голоду.

«Нове дослідження дає уявлення про те, чому люди біжать, і проливає світло на наслідки переміщень для родичів, які залишаються в країнах походження мігрантів», - заявив зі свого боку регіональний директор ВПП для країн Латинської Америки і Карибського басейну Мігель Баррето.

У доповіді наголошується, що члени сім'єю незаконних мігрантів, що не вирушили з ними в небезпечну подорож, по суті виявляються заручниками в руках контрабандистів. Вони виплачують борги за тих, хто мігрував. У разі, якщо еміграція виявляється невдалою, сім'я потрапляє в кабалу і змушена жити в умовах крайньої бідності.