Інформація для кримчан

Інформація для кримчан

Офіційні документи

Правова допомога

Будь-які запитання, які знаходяться у компетенції міграційної служби, кримчани можуть задавати за телефонами Гарячої лінії ДМС України.

Щодо громадянства України

Відповідно Закону України «Про громадянство», громадянин України, який відповідно до чинного законодавства України є таким, що постійно проживає за кордоном, може вийти з громадянства України лише за його клопотанням. Оформлення виходу з громадянства України здійснюється за заявою особи на ім’я Президента України, яка подається до закордонної дипломатичної установи.

При цьому, датою припинення громадянства України у цьому випадку, є дата видання відповідного Указу Президента України.

Таким чином, Російська Федерація не може приймати будь-яких рішень щодо припинення українського громадянства мешканців АР Крим та міста Севастополя. Подавати будь-які заяви для збереження громадянства України не потрібно.

Державна міграційна служба України також застерігає громадян у жодному разі не передавати паспорти громадянина України будь-яким особам та представникам іноземних держав, оскільки у майбутньому такі паспорти можуть бути використані для протиправної діяльності, наприклад, для продажу майна, отримання кредитних коштів тощо.

Іноземцям та особам без громадянства, які подавали документи на набуття громадянства України на території Кримського півострова, необхідно звертатися до ДМС України за телефонами: +38 (044) 289-50-91, +38 (044) 289-50-95

Щодо паспортних послуг

Територіальні підрозділи ДМС обслуговувують з паспортних питань громадян, які зареєстровані в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, за місцем звернення на всій території України. Зокрема, мова йде про:

  • оформлення паспорта громадянина України по досягненню 14-річного віку;
  • відновлення втраченого паспорта громадянина України;
  • вклеювання фотографій до паспорта громадянина України по досягненню 25- та 45-ти річного віку (протягом місяця після досягнення відповідного віку);
  • заміну паспорта громадянина України у зв’язку зі зміною прізвища та з інших причин;
  • оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

Кримчани, які змушені залишити півострів можуть отримати перелічені паспортні послуги у найближчому підрозділі ДМС України за місцем прибуття.

Кримчани, які проживають на території півострова можуть звертатися до спеціально визначеного підрозділу міграційної служби за адресою: Херсонська область, Новотроїцький район, с.м.т. Новотроїцьке, вул. Банкова, 8, (1 поверх), або до іншого зручного підрозділу у Херсонській області.

Детальну інформацію щодо оформлення паспорта громадянина України можна отримати за наступним посиланням.

Отримання статусу внутрішньо переміщеної особи

Для отримання довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, яка підтверджує статус внутрішньо переміщеної особи необхідно звертатися за місцем фактичного проживання до органів соціального захисту населення.

Відповіді на найбільш поширені запитання

Відповіді на найбільш поширені запитання можна отримати за наступним посиланням.

Дорожня карта для випускників

Як проводиться ідентифікація особи

Основним способом ідентифікації є отримання даних про особу з Єдиного державного демографічного реєстра, куди внесено інформацію про всіх осіб, яким оформлювалися нові ID-паспорти.

Якщо до оформлення документів подається внутрішній паспорт-книжечка зразка 1994 року, ідентифікація проводиться за даними про особу, які зберігаються на паперових носіях у картотеках територіального підрозділу ДМС, яким видавався паспорт.

Якщо доступу до картотек немає (актуально для територій, тимчасово окупованих російсько-терористичними військами – ОРДЛО та Крим), ідентифікацію може бути проведено за інформацією про особу відповідно до наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій.

При цьому, підрозділом ДМС направляються запити для отримання інформації з наявних державних та єдиних реєстрів, інформаційних баз, картотек, у тому числі фотозображення особи, яка дасть змогу ідентифікувати особу. В процесі перевірки береться до уваги вся інформація, яку повідомив заявник.