УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

Співробітництво у рамках проєкту «Стійкість, зміцнення та відновлення української міграційної та консульської служб (RRR-MFA/SMS UA)»

Співробітництво у рамках проєкту «Стійкість, зміцнення та відновлення української міграційної та консульської служб (RRR-MFA/SMS UA)»

Партнер з розвитку: Уряд Федеративної Республіки Німеччина через Федеральне Міністерство внутрішніх справ і громад Німеччини.

Виконавець: Міжнародний центр розвитку міграційної політики (ICMPD)

Строк реалізації: 01.10.2022-31.06.2025

Мета проєкту: Сприяння стійкості, зміцненню та відновленню українського міграційного та консульського управління шляхом зміцнення потенціалу національних органів влади для забезпечення безпечної міжнародної мобільності громадян України, .включаючи підготовку для сталого повернення

Проєкт спрямований на підтримку Державної міграційної служби України та Міністерства закордонних справ України (консульських установ за кордоном) для постійного захисту, надання державних послуг та допомоги громадянам України.

Одним із завдань проєкту є: «Забезпечення ефективних послуг з надання допомоги, документування, інформації про права та обов’язки, пов’язані зі статусом тимчасового захисту та консультацій щодо добровільної репатріації та реінтеграції в Україні».

Як екстрена реакція на великий наплив українських громадян, які рятувалися від війни, у рамках проєкту ICMPD відкрито Консультаційні центри у м. Гданськ (Республіка Польща), м. Прага (Чеська Республіка), м. Берлін (Федеративна Республіка Німеччина) та запроваджено роботу кол-центру при Консульстві України у Варшаві, Республіка Польща.

Громадяни України, при зверненні в центри, можуть отримати безкоштовну консультаційну допомогу, зокрема щодо умов перебування в країні призначення, тимчасового захисту, відповідних процедур, законодавства, отримання паспортних документів, вимог та можливостей працевлаштування, соціальних гарантій та медичного обслуговування тощо.

Центри надають консультаційну допомогу громадянам України, які безпосередньо проживають у цих містах, а також надають консультації телефоном та електронною поштою. 

Також у рамках проекту ICMPD активно співпрацювала з організаціями української діаспори, зокрема проводила тренінги з питань комунікаційної стратегії, PR, медіа протидії пропаганді, фандрейзингу та політичної залученості тощо.

ICMPD приділило значну увагу ролі діаспори, як відповіді на кризу, спричинену російською військовою агресією проти України, яка відіграє вагому роль у різних аспектах гуманітарної допомоги та підтримки.

Так, експертами проекту здійснено дослідження щодо ролі української діаспори у відповіді на кризу, майбутньому повернені та відбудові України. Зазначене дослідження (англійською мовою) розміщено на сайті ICMPD, за посиланням, та включає інформацію щодо організацій, які надають допомогу українцям в країнах-членах ЄС.

У травні 2024 року експертами проекту також розроблено Довідник-порадник для громадян України в Республіці Польща.

З метою розширення технічних та операційних спроможностей ДМС у рамках зазначеного проекту ДМС отримано від ICMPD два мікроавтобуси Peugeot Traveller.

Також експертами ICMPD, на запит ДМС щодо підтримки з перекладом актів права ЄС (EU acquis), було здійснено переклад 8 актів законодавства ЄС.