УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

Співробітництво з МОМ

Загальна інформація про МОМ

Заснована в 1951 році, МОМ є провідною міжурядовою організацією в галузі міграції, що тісно співпрацює з урядовими, міжурядовими та неурядовими партнерами.

Станом на осінь 2015 року до її складу входить майже 160 країн та 10 країн мають статус спостерігачів. МОМ має представництва у понад 100 країнах світу.

МОМ сприяє гуманній та впорядкованій міграції для загального блага, надаючи послуги, підтримку та рекомендації урядам та мігрантам.

Діяльність МОМ спрямована на забезпечення врегульованого та гуманного управління міграцією, міжнародного партнерства у вирішенні міграційних питань, допомогу в пошуку практичних рішень міграційних проблем, а також на надання гуманітарної підтримки мігрантам, які її потребують, включно з біженцями та внутрішньо переміщеними особами.

Конституція МОМ визнає зв’язок між міграційним та економічним, соціальним та культурним розвитком, а також право на свободу переміщення.

МОМ працює у сфері міграції та розвитку, полегшення міграційних процесів, регулювання міграції та вимушеної міграції. Діяльність МОМ, яка охоплює ці галузі, включає підтримку міжнародного міграційного законодавства, обговорення політики та розробку рекомендацій, захист прав мігрантів, надання медичних послуг мігрантам та розгляд гендерних аспектів міграції.

Діяльність МОМ в Україні

Представництво МОМ в Україні почало працювати в Києві у 1996 році, коли Україна отримала статус країни-спостерігача при МОМ. У 2001 році Україна звернулась із запитом про надання їй статусу країни-члена МОМ, і у 2002 році Парламент України ратифікував угоду про членство України в організації. МОМ має аналогічні привілеї та імунітети, що їх мають спеціалізовані установи ООН, незважаючи на те, що вона не є Агентством системи ООН, однак є членом Представницької Групи ООН в Україні.

Представництво МОМ в Україні має за мету сприяти усвідомленню можливостей і проблем міграції в українському контексті. Максимізація цих можливостей й зведення до мінімуму проблем, викликаних міграційними переміщеннями — це керівні принципи всіх заходів і програм, які реалізує Представництво.

За 19 років діяльності в Україні МОМ надала допомогу понад 400 000 мігрантів, потенційних мігрантів, вимушених переселенців, постраждалих від торгівлі людьми та іншим вразливим групам.

За щедрої підтримки міжнародних донорів, МОМ в Україні надає гуманітарну допомогу внутрішньо переміщеним особам та створює можливості для забезпечення їх засобами існування, сприяє примиренню і стабілізації в громадах, які зазнали наслідків конфлікту, протидіє торгівлі людьми, надає допомогу Уряду України у покращенні його системи управління міграційними процесами та розробці політики в галузі охорони здоров’я, яка враховувала б мігрантів.

Водночас Представництво МОМ в Україні долучається до зміцнення зв‘язків між міграцією та розвитком, популяризації культурного розмаїття та інтеграції мігрантів, а також протидії ксенофобії та нетерпимості.

Структура МОМ в Україні складається з головного офісу в Києві та регіональних офісів у Харкові та Краматорську. З кінця 2013 року МОМ виступає в якості партнера із реалізації Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) — консультативно-технічного органу, мандат якого передбачає нарощування можливостей у сфері управління кордоном прикордонних і митних відомств та інших державних органів Молдови й України.


На сьогодні триває реалізації проекту «Підтримка управління міграцією та притулком в Україні», який імплементується Представництвом міжнародної організації з міграції в Україні.

Строк реалізації проекту: 36 місяців (16 грудня 2016 – 15 грудня 2019).

Загальний бюджет проекту – 27,200,000.00 євро (донор проекту – Європейський Союз).

Мета проекту – приведення української системи управління міграційними процесами та роботи з шукачами притулку у відповідність до європейських та міжнародних стандартів і найкращих практик, зокрема, шляхом розбудови інституційних і технічних спроможностей ДМС.