УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

Відбулося 2 засідання Громадської ради при ДМС України

Відбулося 2 засідання Громадської ради при ДМС України

13 листопада 2015 року відбулося друге засідання Громадської ради при ДМС. У ньому взяв участь в.о. Голови ДМС України Максим Соколюк.

Очільник міграційної служби представив концепції: «Першочергових заходів з реформування Державної міграційної служби України» і «Створення  національної системи ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства»; «Стратегію державної міграційної політики на період до 2025 року», а також проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України», який є ключовим документом з огляду на впровадження з 1 січня 2016 року паспорта громадянина України у вигляді пластикової картки.

Як зазначив Максим Соколюк, Урядом внесено пропозиції щодо суттєвої зміни існуючого Закону «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Зокрема, запропоновано видавати паспорти громадянина України з 14 років а не з народження, як передбачає чинний закон. В законі пропонується чітко встановити перелік даних, які вноситимуться до Реєстру та визначити фіксацію кожного звернення чиновників до персональних даних, щоб у подальшому кожна особа могла безкоштовно отримати інформацію про те, хто, коли та на якій підставі переглядав її персональні дані або вносив зміни до них.

Важливою ініціативою у законопроекті є те, що повноваження щодо прийому заяв та видачі документів будуть надані комунальним центрам з надання адміністративних послуг. За словами керівника ДМС – це перший крок на шляху глобальної реформи міграційної служби – розділення процесу надання послуг громадянам на фронт- та бек-офіси. Громадяни не матимуть необхідності контактувати з чиновниками, які прийматимуть рішення за їх заявами, що суттєво зменшить корупційні ризики. Щоправда, Максим Соколюк зазначив, що на першому етапі підрозділи ДМС прийматимуть громадян разом з ЦНАП-ами, оскільки у перші місяці роботи останні не впораються із навантаженням щодо видачі громадянам документів. ID-картку, так само як і закордонний паспорт, можна буде оформити у будь-якому місці, незалежно від реєстрації місця проживання особи.

Урядовим законопроектом також запропоновано відмовитися від перевірок щодо судимості та наявності боргових зобов’язань при оформленні закордонних паспортів. Цей контроль буде здійснюватися лише під час перетину кордону.

За словами Соколюка, урядовий законопроект є інноваційним та спрямований на суттєве вдосконалення існуючої системи ідентифікації та документування осіб.

За результатами розгляду, проекти нормативно-правових актів ДМС були схвалені Громадською радою із врахуванням наданих її членами пропозицій.

13.11.2015