УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

Чотири роки безвізу з ЄС: важливі вимоги щодо перебування за кордоном на законних підставах

Чотири роки безвізу з ЄС: важливі вимоги щодо перебування за кордоном на законних підставах

Чотири роки безвізу з ЄС: важливі вимоги щодо перебування за кордоном на законних підставах

Сьогодні минає чотири роки від дня запровадження безвізового режиму в'їзду до країн Євросоюзу для українців, які мають біометричні паспорти. Це нововведення не лише спростило культурні, освітні та ділові контакти, а й розширило географію туристичних, приватних та бізнес-подорожей наших співвітчизників.

Як відомо, у 2020 році через глобальну пандемію COVID-19 та введений локдаун кордони держав фактично закрилися і поїздки по безвізу до ЄС призупинилися. Однак покращення епідемічної ситуації, яке наразі спостерігається , сприятиме поступовому відновленню дії безвізу.

Зрозуміло, що відповідні рішення прийматимуться з урахуванням викликів COVID-19, зважено і без поспіху. Оновлення правил в'їзду до ЄС громадян з третіх країн наразі триває – вони, безсумнівно, міститимуть серйозні запобіжники проти загрози транскордонного поширення вірусу (введення COVID-сертифікатів, паспортів вакцинації тощо).

Разом з тим, головні вимоги щодо перебування за кордоном на законних підставах залишаються незмінними. Тож з урахуванням поточної ситуації Міграційна служба радить громадянам звернути увагу на наступні з них:

  • окремі країни починають послаблювати карантинні заходи і відкривають свої кордони для іноземців, але задля протидії розповсюдженню COVID-19 у багатьох із них встановлено додаткові обмеження для в’їзду та перебування – цю інформацію завжди варто попередньо уточнювати через офіційні джерела інформації;
  • без оформлення візи перебувати на території країн ЄС можна не більше 90 днів протягом 180-денного періоду;
  • безвізовий режим не дає права на проживання, працевлаштування та навчання в Європі, для цих цілей, як і раніше, необхідно оформляти відповідну візу – робочу, ділову (бізнес), студентську, або посвідку на проживання;
  • за порушення правил працевлаштування у країнах ЄС передбачено суворі санкції – штраф, депортація та заборона в’їзду до всіх країн ЄС на найближчі роки;
  • користуватися послугами сумнівних “посередників” для працевлаштування за кордоном ризиковано завжди, а в умовах посилених протиепідемічних заходів – критично небезпечно через непередбачувані наслідки;
  • щоб не стати жертвою шахрайства, треба уважно вивчити правила перебування за кордоном на офіційних сайтах консульських установ та особисто перевіряти всі документи.

Довідково: за чотири роки безвізу підрозділами Міграційної служби було оформлено понад 14 млн. паспортів громадянина України для виїзду за кордон. Загалом же, з часу запровадження в Україні біометричних закордонних паспортів (січень 2015 року) оформлено більше 17 млн. таких документів.