У застосунку «Дія» стануть доступними цифрові образи посвідок на тимчасове та постійне проживання…

У застосунку «Дія» стануть доступними цифрові образи посвідок на тимчасове та постійне проживання в Україні

У застосунку «Дія» стануть доступними цифрові образи посвідок на тимчасове та постійне проживання в Україні

Державною міграційною службою України спільно з Міністерством внутрішніх справ України та Міністерством цифрової трансформації України завершуються технічні роботи щодо формування та відображення на Єдиному порталі державних послуг та у мобільному застосунку «Дія» інформації, що міститься у посвідці на тимчасове або постійне проживання в Україні.

Запровадження відповідного експериментального проекту* Кабінет Міністрів України підтримав сьогодні, 10 листопада 2021 року. Завдяки цьому рішенню у «Дії» невдовзі з’явиться посвідка на тимчасове або постійне проживання – усе працюватиме за аналогією до електронного паспорта.

Сформувати е-посвідку на постійне або тимчасове проживання у «Дії» зможуть іноземці та особи без громадянства, які є власниками біометричних посвідок на тимчасове та постійне проживання в Україні. Е-посвідки формуватимуться у «Дії» за згодою користувача автоматично, за наявності в Єдиному державному демографічному реєстрі усіх обов’язкових даних про іноземця або особу без громадянства. Зазначимо, що така можливість стала доступною завдяки створенню відповідного функціоналу відомчої інформаційної системи ДМС.

Передбачається, що такий експериментальний проект дасть можливість зробити перебування іноземних громадян на території України більш комфортним та зручним, а також покращить імідж України, як відкритої та сучасної держави. Зокрема, цифрові посвідки дозволять своїм власникам отримувати наступні електронні послуги:

  • формувати на Єдиному державному веб-порталі електронних послуг «Портал Дія» заяви про реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання в електронній формі;
  • отримувати сертифікат про:
  • вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;
  • тестування на COVID-19 методом ПЛР; 
  • одужання від COVID-19.

* Деякі питання реалізації експериментального проекту щодо застосування відображення в електронній формі інформації, що міститься у посвідці на постійне проживання та посвідці на тимчасове проживання