УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

На розширеному засіданні Колегії ДМС розглянуто питання поточної діяльності Міграційної служби

На розширеному засіданні Колегії ДМС розглянуто питання поточної діяльності Міграційної служби

На розширеному засіданні Колегії ДМС розглянуто питання поточної діяльності Міграційної служби

Сьогодні, 21 грудня 2021 року, відбулося розширене засідання Колегії Державної міграційної служби України за участю керівництва Міністерства внутрішніх справ України, керівників структурних підрозділів апарату та територіальних органів міграційної служби.

Під час колегії розглянуто питання поточної діяльності ДМС за результатами роботи у 2021 році та перспективи розвитку на майбутнє.

Зокрема, Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський підкреслив, що наразі в Україні створено надійну та безпечну систему ідентифікації громадян України та іноземців, що є однією з ключових складових національної безпеки України. В той же час Міграційна служба повинна зміщувати пріоритети від організації надання адміністративних послуг до протидії нелегальній міграції – це повинно відбуватися паралельно із зростанням мережі центрів надання адміністративних послуг. Діяльність ДМС повинна базуватися на прогнозуванні міграційних ризиків та забезпеченні своєчасного реагування на потенційні загрози.

Перший заступник Міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін та Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець розповіли про законодавчі ініціативи, зокрема – про експериментальний порядок оформлення паспорта громадянина України протягом однієї доби і законопроєкти №4411 та №4412, які стосуються вдосконалення норм законодавства стосовно перебування іноземців та осіб без громадянства на території України та оновлення норм КУпАП, що встановлюють відповідальність за порушення міграційного законодавства.

Голова ДМС Наталія Науменко проінформувала, що у 2022 році заплановано провести комплекс заходів з оптимізації роботи територіальних підрозділів ДМС. Це має стати фундаментом для побудови дієвої та гнучкої структури служби, яка буде здатна оперативно та адекватно реагувати на будь-які міграційні ризики. Міграційна служба й надалі працюватиме з дотриманням принципів прозорості, орієнтації на результат та доступності для громадянина. Поряд з цим буде відбуватися подальша цифровізація послуг, перехід до Е-сервісної політики за принципами «paperless», «corruption free» та «fast as possible».

На колегії також розглянуто питання, які стосуються інформаційної безпеки та кіберзахисту інформаційних ресурсів ДМС, оцінки діяльності територіальних органів ДМС, співпраці у міграційній сфері з іншими державними органами та забезпечення аналітичної складової в роботі Міграційної служби.