УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

Насильству немає виправдання: в Україні провели акцію «16 днів проти насильства»

Насильству немає виправдання: в Україні провели акцію «16 днів проти насильства»

Насильству немає виправдання: в Україні провели акцію «16 днів проти насильства»

Побої, знущання у сім’ї, дискримінація, обмеження прав та багато інших видів насильства для багатьох є щоденною реальністю, про яку мовчать. Мовляв, усі так живуть, тож треба терпіти. Та це не «ОК», терпіти не треба!

В Україні з 25 листопада по 10 грудня тривала акція «16 днів проти насильства». Ц час, коли можна вкотре привернути увагу до проблем подолання домашнього насильства, жорстокого поводження, підвищити рівень обізнаності громадян щодо форм насильства, алгоритми дії для потерпілих, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок та чоловіків. Адже нульова толерантність до насильства - важлива складова безпечного середовища, яке і так стоїть перед багатьма викликами через повномасштабну війну.

Щорічно тисячі людей зазнають фізичного, сексуального, економічного насильства та психологічного тиску в сім’ї. Сьогодні, 10 грудня, в останній день акції, в який ще й відзначаємо Міжнародний день прав людини, ми хочемо вкотре наголосити: ви не самотні й не винні в тому, що сталося.

Якщо ви постраждали від домашнього насильства, ви захищені Законом і маєте право на повноцінну допомогу. Якщо ви стали безпосереднім свідком насильства, негайно телефонуйте у поліцію за номером 102. Зверніться по медичну допомогу до найближчого закладу охорони здоров’я. Якщо це безпечно, попросіть про підтримку у родини, друзів або сусідів. Також існує чимало служб підтримки постраждалих осіб, де їм нададуть всю необхідну допомогу.

Нагадуємо, що в Україні діє Національна “гаряча лінія” з запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 116 123 (безкоштовно з мобільного) або 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних). Цілодобово, анонімно та конфіденційно.

Протидія будь-яким проявам насильства - наш «невидимий фронт». Не справа кожного, а суспільна проблема. Додержання права на захист від насильства не повинно вважатись другорядним навіть під час повномасштабної війни на території України. Щодня усі органи системи МВС працюють над тим, щоб створити безпечне середовище для кожного та кожної.

Насильству немає виправдання. Не замовчуйте та не відвертайтеся від тих, кому потрібна допомога.