УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

Власники ID-карток зможуть проголосувати на виборах Президента України 31 березня 2019 року

Власники ID-карток зможуть проголосувати на виборах Президента України 31 березня 2019 року

Власники ID-карток зможуть проголосувати на виборах Президента України 31 березня 2019 року

Про це доповів Голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк в ході розширеного засідання Колегії МВС 28 січня.

Право голосу на виборах Президента України мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років. Для участі у виборах на території України громадянин України повинен мати при собі паспорт громадянина України (книжечка або ID-картка), а за межами України – закордонний паспорт або дипломатичний чи службовий паспорт для виїзду за кордон.

За словами Соколюка, з метою сприяння громадянам України в реалізації своїх прав територіальні органи і територіальні підрозділи ДМС впродовж лютого-березня поточного року будуть максимально спрямовувати свої зусилля для своєчасного забезпечення громадян ID-картками і паспортами громадянина України для виїзду за кордон.

Голова міграційної служби України також нагадав, що Центральна виборча комісія постановою від 27.12.2018 № 268 затвердила роз’яснення, які дають чіткі відповіді на питання щодо використання паспортних документів виборцями. Зокрема, згідно роз’яснень ЦВК:

  • паспорт громадянина України, необхідний для отримання виборчого бюлетеня, може бути у як вигляді паспортної книжечки так і у вигляді картки;
  • розбіжності у виборчій адресі виборця в списку виборців та паспорті  громадянина України у вигляді паспортної книжечки, пов’язані з перейменуванням населеного пункту, вулиці, зміною нумерації будинку, або відсутності відомостей щодо реєстрації місця проживання в паспорті громадянина України у вигляді картки - не є підставою для відмови у видачі виборчого бюлетеня такому виборцю та не потребують внесення змін до списку виборців;
  • відмова виборцю, включеному до списку виборців на виборчій дільниці, в реалізації його права голосу на виборах та відповідно у видачі виборчого бюлетеня з підстав відсутності у паспорті такого виборця у вигляді паспортної книжечки фотокартки, яка вклеюється при досягненні особою 25- та 45-річного віку або з підстав відсутності відомостей щодо реєстрації місця проживання в паспорті громадянина України у вигляді картки не допускається.

На сьогоднішній день в Україні оформлено понад 2,8 млн. ID-карток. Починаючи з жовтня 2018 року новий документ можна отримати взамін паспорта-книжечки зразка 1994 року за бажанням.