На шляху до підвищення рівня управління міграцією

На шляху до підвищення рівня управління міграцією

Сьогодні, 13 березня, Голова ДМС Максим Соколюк та інші представники Міграційної служби взяли участь у Міжвідомчій зустрічі високого рівня з узгодження та затвердження Профілю індикаторів управління міграцією. Захід було організовано Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні, на чолі з його Головою доктором Томасом Лотаром Вайсом.

Зазначений Профіль складається з індикаторів (більш як 90), що описують процеси в міграційній та інших, пов’язаних з міграцією, сферах діяльності, зокрема і в таких актуальних для України сферах як внутрішня і трудова міграція.

Індикатори Профілю розроблено МОМ у співпраці з авторитетним міжнародним аналітичним виданням «The Economist» і є стандартними для усіх країн, які приєднуються до процесу складання Профіля. Наразі Профіль індикаторів управління міграцією складається у багатьох країнах світу, у тому числі в Німеччині, Швеції, Бразилії.

Профіль не надає оцінку рівню управління міграцією в країні і не визначає рейтинги, але МОМ на своєму веб-порталі узагальнює інформацію з таких Профілів (зараз є інформація по 28 країнах світу) для того, щоб країни-учасники процесу могли порівняти свій рівень управління міграцією з іншими країнами світу.

Максим Соколюк заявив, що Державна міграційна служба України готова взяти на себе функцію із запровадження Профілю в Україні та здійснювати його періодичне оновлення.

Голова Представництва МОМ в Україні пан доктор Томас Вайс виразив вдячність ДМС за таку позицію і запевнив у готовності МОМ всіляко сприяти в процесах оновлення індикаторів Профілю на експертному та організаційному рівнях.

Запровадження Профілю індикаторів управління міграцією в Україні дозволить не лише поліпшити рівень знань про міграцію та розуміння її процесів, а й дозволить державним органам влади підвищити рівень формування стратегічних документів із урахуванням актуального міжнародного досвіду в сфері міграції.