УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

Біометричні паспорти в Україні набувають дедалі більшої популярності

Біометричні паспорти в Україні набувають дедалі більшої популярності

Біометричні паспорти в Україні набувають дедалі більшої популярності

На сьогодні паспорт громадянина України є документом, що підтверджує громадянство та визначає приналежність особи до держави. В Україні є два види паспортів – ID-картка, яка вперше оформляється безкоштовно після досягнення особою 14-річного віку, та паспорт громадянина України для виїзду за кордон, який можливо оформити навіть новонародженим дітям для здійснення закордонних подорожей.

Загалом, з початку оформлення біометричних документів в Україні, Міграційна служба оформила понад 3,7 млн. ID-карток (з січня 2016 року) та понад 15,6 млн. паспортів громадянина України для виїзду за кордон (з січня 2015 року).

І внутрішній (ID-картка), і закордонний паспорти мають електронний чіп із біометричними даними власника документу. Такі паспорти неможливо підробити, ними не зможе скористатися жодна інша особа, оскільки вони надійно захищені від підроблення і є одними з кращих за якістю серед біометричних паспортів у багатьох країнах світу. У найближчому майбутньому очікується розвиток інфраструктури електронних сервісів, які дозволять суттєво спростити надання послуг громадянам, які мають біометричні документи.

Статистика свідчить, що найчастіше ID-картки оформляють молодь та люди середнього віку. Причини оформлення різні, до прикладу – бажання особи користуватися сучасним та захищеним біометричним паспортом, у зв’язку зі зміною сімейного стану, через втрату чи псування старого паспорта або у зв’язку з протермінуванням вклеювання фотокартки у паспорт зразка 1994 року після досягнення 25- та 45-річного віку.

Окрему увагу слід приділити тому, що нерідко оформляють паспорт нового зразка і літні люди. Так, з січня 2016 року, ID-картки оформили понад 26 тисяч громадян віком від 71 до 90 років та майже 500 – віком від 91 до 110 років.

Щодо паспорта громадянина України для виїзду за кордон, він може бути оформлений з народження – терміном на 4 роки, а після досягнення 16 років – терміном на 10 років. У даному випадку статистичні дані є наступними: з січня 2015 року для дітей віком від 0 до 12 років було оформлено понад 2,1 млн. закордонних паспортів.

Як і в ситуації з ID-картками, найчастіше паспорти для виїзду за кордон оформляють молодь і люди середнього віку, однак, як виявилося, серед літніх людей теж існують активні мандрівники. Дедалі більше людей похилого віку оформлюють паспорти для виїзду за кордон: з січня 2015 року понад 174 тисячі осіб оформили закордонний паспорт у віці з 71 по 90 років і 745 осіб – у віці з 91 по 110 років.