УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

Зроблено ще один важливий крок до впровадження онлайн-реєстрації місця проживання

Зроблено ще один важливий крок до впровадження онлайн-реєстрації місця проживання

Зроблено ще один важливий крок до впровадження онлайн-реєстрації місця проживання

З 1 квітня 2021 року інформацію про реєстрацію місця проживання громадян Міграційна служба отримує від органів реєстрації виключно в електронному вигляді. Ці відомості надходять до Відомчої інформаційної системи ДМС (ВІС ДМС) з подальшою їх передачею до Єдиного державного демографічного реєстру (далі – ЄДДР).

Така новація стала можливою завдяки реалізації положень постанови Кабінету Міністрів України від 23.12.2020 № 1362

Для виконання цього проекту Міграційна служба здійснила низку важливих заходів, у тому числі:

  • розроблено та впроваджено нове програмне забезпечення та налагоджено електронну взаємодію між органами реєстрації та ДМС;
  • забезпечено доступ територіальних громад до модернізованого веб-порталу «Реєстр територіальних громад» на офіційному веб-сайті ДМС;
  • розроблено програмне забезпечення для автоматизації роботи відділів обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ДМС;
  • створено та успішно запущено електронний адресний реєстр для інформаційних систем ДМС і територіальних громад України;
  • з працівниками органів реєстрації проведено необхідну роз’яснювальну та підготовчу роботу щодо ведення реєстрів територіальних громад в електронному вигляді та електронного обміну інформацією.

Як наслідок, на публічному веб-порталі ДМС «Реєстр територіальних громад» забезпечено реєстрацію 1403 органів реєстрації (97% від загальної кількості). Це дозволить таким органам реєстрації не лише в режимі онлайн передавати до ВІС ДМС актуальну та повну інформацію про реєстрацію місця проживання фізичних осіб, а й вирішити проблему накопичення неякісних даних і їх дублювання.

Наразі до ВІС ДМС вже передано інформацію про реєстрацію місця проживання майже 5,5 млн. осіб з реєстрів територіальних громад міст Києва, Харкова, Кривого Рогу, Вінниці, Маріуполя та Луцька. Крім того, на веб-портал ДМС "Реєстр територіальних громад" внесено інформацію про 16 млн. громадян.

Планується, що вже невдовзі зареєструвати або змінити місце реєстрації буде можливо повністю онлайн на порталі або у застосунку "Дія": щоб скористатися онлайн-послугою, буде необхідно зареєструватися чи авторизуватися , заповнити заяву та підписати її КЕП. Загалом, процес отримання послуги на порталі займатиме 5 хвилин.

Спочатку послуга буде доступна для українців, які мають ID-картку, а після прийняття відповідного закону - і для власників паспорта-книжечки. Відтак, актуальна інформація з реєстру щодо місця реєстрації буде відображатися в електронному вигляді, а отже - зникне необхідність користуватися паперовою довідкою про реєстрацію місця проживання.