УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

Внесення кваліфікованого електронного підпису до ID-картки дозволяє громадянам України здійснювати…

Внесення кваліфікованого електронного підпису до ID-картки дозволяє громадянам України здійснювати правочини в електронному вигляді

Внесення кваліфікованого електронного підпису до ID-картки дозволяє громадянам України здійснювати правочини в електронному вигляді

ID-картка, що містить електронний підпис громадянина, є повноцінним засобом електронної ідентифікації особи. З 5 лютого 2020 року послугу ДМС із внесення кваліфікованого електронного підпису (КЕП) на безконтактний електронний носій (чіп) ID-картки уже отримали майже 33 тисячі українців, які є власниками ID-карток.

Нагадуємо, що ця послуга надається безкоштовно і за бажанням, та є доступною громадянам України, які досягли 18-річного віку. Термін дії сертифікатів ключів КЕП становить 2 роки.

Внести електронний підпис на чіп ID-картки можливо як одразу після отримання нового біометричного паспорта громадянина України, так і записати КЕП на раніше видану ID. Важливо, що зробити це можна у будь-якому територіальному підрозділі ДМС, незалежно від місця реєстрації. Для запису КЕП на чіп ID-картки знадобиться PIN-код (PIN 2), який особисто вказується власником ID-картки під час її отримання.

Використання ID-картки з КЕП надає її власнику чимало переваг, зокрема – можливість легко та зручно користуватися електронними сервісами державних органів, отримувати адміністративні і банківські послуги, відкривати та вести бізнес, не виходячи з дому. До слова, досвід універсального використання електронного підпису на ID-паспорті вже давно існує у таких прогресивних країнах Європи, як Німеччина та Естонія.

Щоб користуватися кваліфікованим електронним підписом, потрібен спеціальний картрідер або смартфон з підтримкою технології NFC, а також відповідне програмне забезпечення для платформ Windows, MacOS, Android чи IOS. При цьому, використання КЕП – безпечне, адже таємні ключі електронного підпису зберігаються у спеціальному захищеному чіпі на ID-картці, який має висновок державної експертизи у галузі криптографічного захисту інформації.

Загалом, з початку оформлення біометричних документів в Україні ДМС оформила понад 6 мільйонів ID-карток і наразі має усі технічні можливості для внесення на них КЕП за бажанням кожного власника, який досягнув 18 років.