Міграційна служба та онлайн сервіс OLX домовились про співпрацю

Міграційна служба та онлайн сервіс OLX домовились про співпрацю

2017 рік відкрив для українців кордони до Європи: подорожувати стало можливим без віз при наявності біометричного закордонного паспорта. Запровадження безвізу спричинило великий ажіотаж на оформлення документів, який не вщухає і досі. Підвищений попит став причиною затримок у видачі закордонних паспортів через технічну неспроможність Поліграфкомбінату “Україна” персоналізувати достатню кількість документів. У мережі дедалі частіше стали з’являтися оголошення з нелегальними пропозиціями за додаткову оплату отримати паспорт швидше або оминути чергу.

Держава робить багато для того, щоб вирішити проблеми із чергами та затримкою видачі закордонних паспортів – міграційна служба запровадила електронну чергу та протягом двох років утричі збільшила кількість обладнання у підрозділах, на якому оформлюються біометричні документи. Близько 80 центрів надання адміністративних послуг розпочали прийом заяв на оформлення паспортів. Після введення в експлуатацію додаткової лінії персоналізації документів на Поліграфкомбінаті “Україна” черга на персоналізацію поступово зменшується. Сьогодні в Україні загалом оформлено вже понад 8 млн біометричних закордонних паспортів.

Незважаючи на це, нажаль, окремі громадяни намагаються у різний спосіб поширити неправдиву інформацію щодо оформлення документів. Використовуючи популярний в Україні онлайн сервіс OLX, недобросовісні користувачі публікували оголошення із завуальованими формулюваннями, наприклад про надання «консультацій» з оформлення паспортів.

OLX постійно працює над покращенням рівня безпеки сервісу, тому співпраця з міграційною службою є стратегічним рішенням з метою мінімізації ризиків появи оголошень від непорядних користувачів. 

 

Починаючи з квітня 2018 року нелегальні оголошення про оформлення документів виявляються за допомогою системи контролю якості контенту за ключовими словами, яка не допускає розміщення подібних публікацій на сервісі.