На Одещині правоохоронці перекрили канал незаконного переправлення іноземців в Україну

На Одещині правоохоронці перекрили канал незаконного переправлення іноземців в Україну

На Одещині правоохоронці перекрили канал незаконного переправлення іноземців в Україну

Група чоловіків організувала незаконну схему, за якою надавала платні послуги іноземцям за отримання ними громадянства України. За свої послуги вони отримували від замовників від 5  до 10 тисяч доларів США. Інформацію про цю "схему" Головне Управління Державної міграційної служби України в Одеській області раніше повідомило правоохоронні органи.

Троє правопорушників були затримані працівниками Управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, ГУНП в Одеській області, бійцями батальйону поліції особливого призначення спільно зі слідчим управлінням ГУНП та прокуратурою регіону в рамках проведення комплексного оперативно-профілактичного відпрацювання Одеської області.

Зловмисники підшукували жінок, які самостійно виховували дітей, та, використовуючи їх скрутне матеріальне становище,  пропонували за грошову винагороду внести зміни у свідоцтво про народження дітей, де визнати батьківство за іноземцями. Якщо матері погоджувалися, вони  передавали зловмисникам  оригінали паспортів та свідоцтв про народження дітей. Внесені зміни надавали іноземцям право на подальшу легалізацію свого перебування в Україні. Жінки ж за фіктивне «батьківство» отримували від зловмисників від 300 до 500 доларів США.

Також жінки вступали у фіктівні шлюби з іноземцями для подальшої легалізації перебування на Україні.

В ході санкціонованих  обшуків за місцем проживання чоловіків було виявлено та вилучено оригінали та копії документів, які свідчать про протиправну діяльність групи. Крім того, в квартирі одного з її членів правоохоронці виявили порошок білого кольору та медичний шприц з рідиною бурого кольору, яка, зі слів правопорушника, є наркотичним засобом – кокаїном. Вилучене направили на експертизу.

Наразі поліцейськими встановлено дев’ять фактів вчинення правопорушниками  дій, пов’язаних з незаконною легалізацією іноземців на території нашої держави. Проводиться перевірка на їх причетність до інших злочинів. Одного зі зловмисників затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Досудове слідство, розпочате за ч.2 ст.332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) КК України, триває. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 

Матеріал підготовлено за даними Нацполіції