УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

Понад 5 мільйонів біометричних паспортів для виїзду за кордон оформили українці протягом першого…

Понад 5 мільйонів біометричних паспортів для виїзду за кордон оформили українці протягом першого року безвізу

Понад 5 мільйонів біометричних паспортів для виїзду за кордон оформили українці протягом першого року безвізу

Про тенденції оформлення біометричних документів повідомив Голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк під час брифінгу, організованого ГО «Європа без бар’єрів» 11 червня.

11 червня минув рівно рік, як громадяни України - власники біометричних паспортів отримали можливість подорожувати країнами Європейського Союзу без віз. У перші місяці дії безвізу спостерігався великий сплеск кількості бажаючих оформити біометричні закордонні паспорти, кількість документів, які оформлювалися протягом дня сягала 28 тисяч. Підвищений попит залишається і до сьогоднішнього дня.

Максим Соколюк зауважив, що українська міграційна служба виконала всі заходи, які були необхідними для запровадження безвізу, але безвіз не був самоціллю реформ, які системно проводяться у сфері документування. План дій з лібералізації візового режиму ЄС для України став інструментом для проведення глибинних змін у процесах ідентифікації та документування, які спрямовані на забезпечення захисту громадян та національних інтересів України.

Загалом, з моменту запровадження біометричних закордонних паспортів (січень 2015 року) в Україні оформлено близько 8,8 млн. таких документів. При цьому, протягом останніх 12 місяців оформлено понад 5 млн. паспортів для виїзду за кордон, тоді як до запровадження безвізового режиму щороку оформлювалося лише близько 2 млн. документів.

Керівник громадської організації «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко навела дані Євростату та агенції Фронтекс, які демонструють, що запровадження безвізового режиму для України не вплинуло суттєво на міграційну ситуацію у країнах ЄС – кількість відмов у перетині кордону та виявлених українців – порушників міграційних правил несуттєво збільшилася, однак кількість звернень українських громадян за захистом у європейських країнах зменшилася.