УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

Протягом останніх 3 років близько 8,5 тисяч ромів отримали документи в Україні

Протягом останніх 3 років близько 8,5 тисяч ромів отримали документи в Україні

Протягом останніх 3 років близько 8,5 тисяч ромів отримали документи в Україні

14-16 листопада у Тірані (Албанія) відбулася зустріч Експертного Комітету у справах Рома та Мандрівників Ради Європи (CAHROM). Темою зустрічі було обговорення практик та досвіду вирішення проблем доступу представників ромської громади до ідентифікаційних документів у балканських країнах, Італії та Україні.

Серед основних проблем, які призводять до ускладнень в отриманні ідентифікаційних документів представниками ромської громади є складність отримання свідоцтв про народження та документів, які підтверджують належність до громадянства України. Також подекуди виникають ускладнення із ідентифікацією, оскільки особа може бути документованою в Україні виключно якщо її особу встановлено відповідно до чинного законодавства.

Ефективна співпраця та спільні зусилля міграційної служби, Міністерства юстиції, місцевих органів влади, ромських медіаторів, представників неурядових та міжнародних організацій, зумовлюють постійне зростання кількості фактів успішного документування ромів в останні роки. Лише протягом останніх трьох років в Україні близько 8,5 тисяч ромів отримали паспорт громадянина України.

Людина без документів – це людина без прав та обов’язків, невидима для держави. Відсутність ідентифікаційних документів призводить до порушень прав людини та зростання злочинності. Саме тому документування ромів має бути одним з головних пріоритетів не лише міграційної служби та інших органів влади, але й місцевих громад, де компактно проживають роми.

Державна міграційна служба співпрацює з медіаторами, правозахисниками та представниками неурядових організацій в рамках виконання Урядового Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.