УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

Спільний коментар МЗС України і ДМС України у зв’язку із проведенням Конференції ООН для прийняття…

Спільний коментар МЗС України і ДМС України у зв’язку із проведенням Конференції ООН для прийняття Глобальної угоди про безпечну, впорядковану та законну міграцію (10-11 грудня 2018 р., м.Марракеш, Марокко)

Спільний коментар МЗС України і ДМС України у зв’язку із проведенням Конференції ООН для прийняття Глобальної угоди про безпечну, впорядковану та законну міграцію (10-11 грудня 2018 р., м.Марракеш, Марокко)

10-11 грудня 2018 р. в м. Марракеш (Марокко) відбудеться Конференція ООН для прийняття Глобальної угоди про безпечну, впорядковану та законну міграцію.

Глобальна угода була задумана як важливе доповнення до існуючих міжнародних інструментів та механізмів у сфері захисту та забезпечення основних прав і свобод людини.  

В основу згаданого документа покладені важливі положення, спрямовані на розкриття позитивного потенціалу міграції, вдосконалення управління нею на всіх рівнях, а також сприяння досягненню добробуту мігрантів та мешканців країн походження, транзиту та призначення.

Глобальна угода стала результатом багатьох раундів міжурядових переговорів, що відбулися впродовж лютого-липня 2018 р. у дусі конструктивного партнерства та позначилися взаємними поступками держав одна одній заради досягнення спільної мети. Делегація України на чолі з представником Державної міграційної служби, яка була сформована відповідним розпорядженням Президента України, брала послідовну участь у згаданих переговорах.

Разом з тим, у своїй новітній історії Українській державі довелося зіткнутися з безпрецедентним викликом. Збройна агресія Російської Федерації призвела до незаконної окупації Автономної Республіки Крим, м. Севастополь, спроб їхньої анексії та поширення Російською Федерацією міжнародного збройного конфлікту на Донеччину та Луганщину.

Ці злочинні дії перетворили близько 1,5 мільйона громадян України на вимушених переселенців. Українська сторона докладає усіх можливих зусиль, щоб забезпечити права та потреби внутрішньо переміщених осіб, але попереду ще багато роботи, яка вимагає значних матеріальних та фінансових ресурсів.

Враховуючи викладене, Україна розгляне можливість приєднання до Глобальної угоди про безпечну, впорядковану та законну міграцію на іншому етапі за сприятливих умов.

Українська сторона віддана своїм зобов’язанням за міжнародними конвенціями та договорами з питань прав людини, реадмісії тощо. Попри серйозні виклики і проблеми, пов’язані із вимушеним переселенням значної кількості наших громадян всередині країни, Україна продовжує приймати іммігрантів та створювати належні умови для їхнього перебування в нашій країні. За даними Державної міграційної служби України, станом на 1 жовтня 2018 року, на обліку в ДМС перебувало 275 030 іммігрантів. Лише за дев’ять місяців поточного року, органами ДМС видано 10 410 дозволів на імміграцію, оформлено 33 567 посвідок на тимчасове проживання.

Україна вітає розвиток міжнародного співробітництва у сфері міграції та відзначає важливу роль Міжнародної організації з міграції (МОМ) у цьому процесі. Українська сторона готова до продовження конструктивної співпраці з МОМ з широкого кола питань, пов’язаних з міграцією.