За сприяння міграційної служби виявлено злочинну групу, яка здійснювала підробку документів

За сприяння міграційної служби виявлено злочинну групу, яка здійснювала підробку документів

За сприяння міграційної служби виявлено злочинну групу, яка здійснювала підробку документів

19 квітня 2018 року відбувся брифінг керівництва СБУ стосовно протидії тероризму на території України.  Під час брифінгу було порушено питання протидії терористичній діяльності на території України, а також розглянуто заходи по боротьбі з тероризмом.

Співробітники Служби безпеки України блокували спрямування до України представників міжнародних терористичних угруповань, а також використання нашої держави для легалізації злочинців у країнах Європи.

«Від іноземних партнерів нами отримано інформацію про затримання в країнах Європи п’яти осіб, причетних до діяльності міжнародних терористичних угруповань, в яких виявлено паспорти громадян України для виїзду закордон з елементами підробки», ‒ повідомив на брифінгу заступник Голови СБУ Віктор Кононенко.

Під час проведення за сприяння керівництва Державної міграційної служби санкціонованих обшуків у будівлі міграційного підрозділу співробітники СБУ вилучили 151 бланк паспортів, які всупереч вимог не були знищені, 45 актів на знищення анульованих паспортів та 8 заяв-анкет, що використовувалися для підробки паспортів.

У ході розслідування було встановлено, що виявлені бланки вважаються офіційно знищеними одним з регіональних органів міграційної служби.

«У подальшому правоохоронці встановили місцезнаходження лабораторії, в якій вони перероблялися», ‒ зазначив Віктор Кононенко.

За місцем проживання учасника злочинного угруповання правоохоронці виявили велику кількість обладнання та знарядь для підробки посвідок на постійне/тимчасове проживання, дипломів про вищу освіту, довідок, дата-штампів. Зловмисник також зберігав п’ять кліше міграційної служби України, вісім кліше міграційних органів РФ, тринадцять бланків дипломів іноземних вищих навчальних закладів, вісімдесят вісім печаток вітчизняних вишів та дев’ять дата-штампів Державної прикордонної служби України.