Кожен має право на допомогу! Підтримка постраждалих від торгівлі людьми!
Сьогодні, 01 грудня 2021 року, головний спеціаліст із звʼязків з громадськістю та ЗМІ УДМС України в Миколаївській області Олена Асєєва взяла участь у засіданні «круглого столу» на тему «Обізнаність врятує життя» присвячене Міжнародному дню боротьби з рабством.
Захід проводився в приміщенні Миколаївської обласної державної адміністрації в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».
В заході взяли участь субʼєкти взаємодії у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
Торгівля людьми – це насамперед порушення прав і свобод людини!
Під торгівлю людьми можуть потрапити різні категорії громадян, як дорослі так і діти, чоловіки, жінки, тощо.
На території України лише 51% громадян із постраждалих від торгівлі людьми звернулись з заявами про отримання статусу особи постраждалої від торгівлі людьми.
76% громадян України, постраждалих від торгівлі людьми – це громадяни віком від 15 до 20 років, які надають згоду на ризиковані пропозиції, які згодом можуть становити загрозу здоров'ю, а іноді й життю.
Кожен має право на допомогу, тому Державою безкоштовно й конфіденційно надається правова, психологічна, соціальна та матеріальна допомога. Допомога по відновленню документів, сприяння у працевлаштуванні, медичне обстеження та лікування.
Під час проведення заходу лунало багато цікавих питань та було обговорено багато пропозицій для вдосконалення роботи з цього напрямку, а саме частіше проводити робочі зустрічі, круглі столи, тренінги з метою всебічної обізнаності громадян про наслідки, які можуть призвести до того, що людина постраждає від торгівлі людьми.
Дуже важливо, щоб громадяни усвідомлювали, що отримання статусу – це можливість покарати злочинця, не наражаючись на небезпеку, адже в цьому разі правоохоронним органами буде повідомлено про факт скоєння злочину без розкриття будь-яких подробиць та особистих даних постраждалої особи.
Друзі! Як що ви, або ваші знайомі потребують допомоги, або постраждали від торгівлі людьми – зазнали побиття, сексуального насилля, знущання або психологічного тиску, стали жертвами обману, шантажу, погрози та залякування, потрапили в боргову кабалу або будь-який засіб впливу, повʼязаний з матеріальною або іншою залежністю чи уразливим станом, якщо у вас відібрали паспорт, особисті документи, силою примушували працювати, на відпускали до дому чи обмежували пересування, вам погрожували чи залякували, не виплатили обіцяних грошей, будь-ласка, не зволікайте та звертайтесь за допомогою до:
- відділу боротьби зі злочинами, повʼязаними з торгівлею людьми ГУ НП України в Миколаївській області за номером телефону (0512) 53-14-06;
- до Департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА за номером телефону (0512) 56-30-80;
- до Миколаївського фонду «Любисток» - номер телефону (0512)37-07-77; 066-711-30-50;
- а також на національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів безкоштовно зі стаціонарних телефонів за номером 0 800 505 501, або безкоштовно з мобільних телефонів за номером 527.
Звертайтесь за допомогою і вам обовʼязково допоможуть!
Головне управління ДМС в Одеській області