Під час воєнного стану на території Івано-Франківської області виявлено 20 нелегальних мігрантів…

Під час воєнного стану на території Івано-Франківської області виявлено 20 нелегальних мігрантів – громадян росії

Під час воєнного стану на території Івано-Франківської області виявлено 20 нелегальних мігрантів – громадян росії

Попри надзвичайність ситуації, пов’язаної з війною, працівники міграційної служби продовжують цілеспрямовані заходи з виявлення порушень міграційного законодавства і протидії незаконній (нелегальній міграції). 

З початку року на території Івано-Франківщини виявлено 111 іноземців з неврегульованим статусом. Раніше таких осіб називали нелегальними мігрантами. Щодо 79 осіб цієї категорії застосовано процедуру примусового повернення з України до країн походження чи в треті країни, а чотирьох іноземців-правопорушників згідно з рішеннями судів примусово видворено з України. 23 громадянам-іноземцям, які порушили законодавство України про правовий статус іноземців, у найближчі декілька років заборонено  в’їжджати на територію нашої країни.

Майже кожен п’ятий або 20 осіб з числа виявлених нелегальних мігрантів – громадяни російської федерації. Усі вони були зобов’язані і вже покинули територію України. За цей же період 13 громадянам країни-агресора відповідно до положень статті 12 Закону України «Про імміграцію» скасовано дозвіл на імміграцію в Україну.  

До слова, з початку запровадження правового режиму воєнного стану працівники спеціалізованого підрозділу УДМС в області спільно з оперативниками регіонального УСБУ здійснили примусове повернення з України 7 осіб-іноземців, перебування яких в Україні становило певні ризики для національної безпеки. Крім того, ще двоє громадян росії, щодо яких РНБО України запроваджено спеціальні обмежувальні заходи (санкції), за рішенням суду зараз утримуються у пункті тимчасового перебування іноземців з неврегульованим статусом для їх ідентифікації з подальшим виконанням передбачених заходів щодо примусового видворення за межі України.

Управління ДМС в Івано-Франківській області