УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

У міграційній службі Прикарпаття журналістам розповіли про урядові рішення щодо вирішення нагальних…

У міграційній службі Прикарпаття журналістам розповіли про урядові рішення щодо вирішення нагальних питань українців

У міграційній службі Прикарпаття журналістам розповіли про урядові рішення щодо вирішення нагальних питань українців

Під час пресконференції для представників регіональних засобів масової інформації керівник міграційної служби Івано-Франківщини Сергій Саїв проінформував журналістів про недавні урядові рішення у сфері міграційного законодавства, прийняті  відповідно до реалій і умов воєнного часу і які відповідають на запити громадян та дають можливість вирішувати нагальні проблеми українців.

Зокрема, йшлося про питання, які значно спрощують порядок оформлення паспортних документів під час воєнного стану, завершення процедури оформлення документів територіальним підрозділом ДМС, який не здійснював прийом заяв, пересилання виготовлених документів для їх видачі від одного територіального підрозділу ДМС до іншого в межах України, а також за кордон.

Раніше Державна міграційна служба України для потреб українців, які перебувають на території Польщі, організувала роботу центрів обслуговування громадян «Паспортний сервіс» щодо оформлення та видачі паспортних документів - у Варшаві, Кракові та Гданську. Планується, що аналогічні мобільні комплекси запрацюють у ще декількох країнах з масовим перебуванням громадян України.

 

Недавнім урядовим рішенням також врегульовуються питання розгляду заяв громадян російської федерації – держави-агресора. Зокрема, передбачено, що на період дії воєнного стану та протягом 30 календарних днів з дня його припинення або скасування територіальними органами/територіальними підрозділами ДМС зупиняється розгляд заяв громадян російської федерації про оформлення дозволу на імміграцію, оформлення та обміну посвідок на постійне чи тимчасове проживання, поданих до набрання чинності цією постановою. Крім того, громадянам рф відмовлятимуть у прийнятті нових заяв.

Водночас постановою установлено, що зазначені обмеження не поширюються на громадян рф, які:

  • є чоловіком чи дружиною громадянина України;
  • дітьми або батьками громадян України;
  • повнорідними братом чи сестрою, дідом чи бабою, онуком чи онукою громадян України;
  • особами, які прослужили у Збройних Силах України три і більше років;
  • особами, які, відповідно до закону, прибули в Україну для працевлаштування.

ВАЖЛИВО: громадяни рф, які прибули в Україну з метою працевлаштування або з метою возз'єднання сім'ї, повинні протягом 30 днів з дня набрання чинності цією постановою звернутися до ДМС за обміном посвідки на тимчасове проживання, якщо строк звернення за її обміном настав у період з 24.02.2022 до дня набрання чинності цією постановою.

Так само на період дії воєнного стану паспорти громадян України у формі картки, терміни дії яких закінчилися під час війни, та паспорти громадян України зразка 1994 року, до яких не вклеєно фотокартки при досягненні 25- чи 45-річного віку (якщо термін вклеювання фотокартки настав у період воєнного стану), є документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.   Іншими словами – протермінована ID-картка або паспорт-книжечка, якщо не  вклеєно фотографію у період воєнного часу, - є дійсними.

Традиційно йшлося й про надання адміністративних послуг громадянам з   оформлення  національних паспортів у формі  ID-картки та закордонних паспортів.  Попри надзвичайні умови у перші місяці з початку війни, за обставин повітряних тривог і значного напливу громадян з інших регіонів України  підрозділи міграційної служби Івано-Франківської області виконали і продовжують виконувати завдання з забезпечення потреб людей.

За 10 місяців поточного року в області оформлено:

  • 141416 заяв-анкет на виготовлення паспорта для   виїзду за кордон;
  • 43237 заяв-анкет на виготовлення паспорта громадянина України.

У цьому році в області щомісяця в середньому оформляється 16 тисяч закордонних паспортів. Станом на сьогодні це майже удвічі більше, ніж торік. Для порівняння: за увесь 2021 рік було оформлено 76 тисяч закордонних паспортів.

Сергій Саїв  звернув увагу громадськості на показники економічної продуктивності роботи територіальних підрозділів. За 10 місяців цього року завдяки діяльності міграційної служби Івано-Франківської області у державний та місцеві бюджети перераховано 70 мільйонів 614 тисяч гривень. ( Для порівняння – торік ця сума складала 39 мільйонів гривень).

Найбільше коштів у бюджети спрямовано Івано-Франківським відділом УДМС – 26 мільйонів 278 тисяч, Надвірнянським відділом УДМС – 8 мільйонів 777 тисяч гривень, Коломийським відділом УДМС – 6 мільйонів 711 тисяч гривень, Калуським відділом УДМС – 5 мільйонів 159 тисяч гривень.

Управління ДМС в Івано-Франківській області