Закінчився термін дії паспорта, що робити?

Закінчився термін дії паспорта, що робити?

Закінчився термін дії паспорта, що робити?

Відповідно до законодавства України кожен громадянин України, який досяг 14-го віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України. Паспорт громадянина України (у формі ID-картки) - це документ, що посвідчує особу та  підтверджує громадянство України. Особам віком від 14 до 18 років паспорт громадянина України у формі картки видається зі строком дії 4 роки, а особам, які досягли 18-річного віку - на кожні 10 років.

Якщо Вам виповнилось 18 років і Ви маєте ID-картку, не поспішайте реєструватись на обмін паспорта. Для початку перевірте термін дії Вашого паспорта, який знаходиться над Вашим відцифрованим підписом.

Слід зазначити, що документи для обміну ID-картки можуть бути подані протягом одного місяця до дати закінчення строку його дії, але не раніше. У такому випадку паспорт, що підлягає обміну, після прийому документів повертається особі та здається нею під час отримання нового паспорта.

Перелік документів, які необхідні для отримання даної адміністративної послуги:

  • паспорт, що підлягає обміну;
  • документи, що підтверджують сплату адміністративного збору;
  • довідка про реєстрацію місця проживання;
  • свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу або рішення суду про розірвання шлюбу (за наявності).

Термін оформлення та вартість:

  • за звичайною процедурою - не пізніше ніж через 20 робочих днів - 450 гривень;
  • у терміновому порядку - не пізніше ніж через 10 робочих днів - 820 гривень.

Слід зазначити, що документи подаються незалежно від місця проживання до будь-якого територіального підрозділу ДМС України або центра надання адміністративних послуг.

Головне управління ДМС у Донецькій області