Міграційна служба Івано-Франківщини переслала українцям за кордоном понад 600 паспортів

Міграційна служба Івано-Франківщини переслала українцям за кордоном понад 600 паспортів

Міграційна служба Івано-Франківщини переслала українцям за кордоном понад 600 паспортів

На превеликий жаль, війна продовжує негативно впливати на процеси міграції населення в Україні. Небезпечна близькість від зони бойових дій, зруйноване житло, побутова невлаштованість нерідко спонукають людей покидати рідні домівки. Частина з них знайшли притулок у більш безпечних регіонах, чимало виїхали за межі країни.

Де б не перебувала людина – вона має можливість оформити нові або відновити втрачені чи  такі, що стали недійсними, паспортні документи. Чи то в Україні, чи  далеко за кордоном.

Таким чином відповідно до урядових рішень про порядок і  процедуру пересилання паспортних документів за кордон міграційна служба відправляє паспорти, оформлені на території України, практично у будь-яку країну, де є закордонне дипломатичне представництво України.

До прикладу, у році, що минув, закордонні паспорти з УДМС в Івано-Франківській області пересилалися українцям до 25 країн. Найчастіше – до Польщі ( 120 документів), Німеччини (52), Чеської Республіки (51). Найдальшу відстань «долали» 12 паспортів до США , 6 – до Канади, 1 – до узбережжя Тихого океану в Перу. Загалом переслано 373 паспорти громадянина України для виїзду за кордон.

Торік  дипломатичною поштою або міжнародним кур’єрським експрес-перевезенням так само переслали українцям за кордоном 227 національних паспортів у формі ID-картки, оформлених у підрозділах міграційної служби Івано-Франківської області. Географія руху документів – 22 країни. Найчастіше паспорти отримували громадяни України, які перебували у Польщі, Чехії, Німеччині,  Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії. Найдальший адресат отримав документ, перебуваючи у Китаї.

Вже цьогоріч відправлено або підготовлено до пересилання за кордон близько 30 біометричних документів. .

Щоб отримати за кордоном паспорт, оформлений в Україні, людині за кордоном слід  звернутися до закордонної дипломатичної установи України з заявою  про отримання у країні перебування закордонного паспорта або внутрішнього паспорта у вигляді ID-карти. Заява має бути адресована тому територіальному підрозділу ДМС в Україні, в якому  цей документ оформлявся.

Нагадуємо також про те, що міграційна служба не пересилає документи за заявами з приватних електронних повідомлень чи прохань через соціальні мережі.

Управління ДМС в Івано-Франківській області