2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством
В Україні, починаючи з 2008 року тиждень, який містить у собі 10 грудня – День прав людини, офіційно вважається тижнем права. Саме у цей день Генеральною Асамблеєю ООН було прийнято у 1948 році Загальну декларацію прав людини. Метою свята є підвищення рівня освіченості громадян у своїх правах та виховання поважного ставлення до прав інших громадян.
Щорічна кампанія «16 днів проти насильства» об’єднує зусилля громадян, організацій і державних установ у понад 100 країнах світу.
Символічний ланцюг акції формують наступні дати:
- Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок (25 листопада);
- Всесвітній день боротьби зі СНІДом (1 грудня);
- Міжнародний день боротьби з рабством (2 грудня);
- Міжнародний день людей з інвалідністю (3 грудня);
- Міжнародний день волонтера (5 грудня);
- Міжнародний день прав людини (10 грудня).
Так, сьогодні відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме 2 грудня 1949 року прийняли Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства.
На жаль, у світі досі існують сучасні форми рабства, такі як сексуальна експлуатація, торгівля людьми, продаж наречених, шлюби з примусу, ряд форм дитячої праці, насильницьке вербування дітей для використання у збройних конфліктах та боргова кабала.
Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.
Жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам. Також Конституцією України забороняється використання примусової праці.
Завдання Міжнародного дня боротьби за скасування рабства – об’єднання зусиль урядів, громадянського суспільства та приватного сектора, для викорінення всіх сучасних форм рабства.
Головне управління ДМС у Донецькій області