Видворення іноземця: з карпатських полонин до казахських степів
![Видворення іноземця: з карпатських полонин до казахських степів](/assets/cache_image/news/2025/01/17790_724x0_803.jpg)
Учора у пункті пропуску через державний кордон України на кордоні з Молдовою завершилося тривале перебування у нашій країні типової особи «я рускій». Таких розповзлося сотнями тисяч по всій географії колишньої радянської території. Цей перекотиполе колись опинився у Казахстані, але правильно кажуть, що у такого роду осіб не має визначеного місця у житті.
Незадовго до фактичної окупації Криму і частини Донбасу російськомовний казах прибув до України, зупинившись в Одесі. Чи то море вабило, чи інші притягальні сили, але судилося йому побачити не лише море, але й українські гори і всього потроху. Правда, є нюанси. Відпочинок на морі перервали працівники карного розшуку, затримавши іноземця за обґрунтованою підозрою у вчиненні крадіжки, поєднаної з проникненням у житло і заподіянням значної шкоди потерпілому. Потім був суд, вирок якого спонукав чоловіка під конвоєм переїхати ближче до гір і милуватися карпатськими краєвидами крізь загратовані вікна установи виконання покарань.
Минуло 7 років і доля нині вже 49-річного громадянина Республіки Казахстан знову покликала у далекі мандри аж до Караганди. Поки кримінальник утримувався у Волинському пункті тимчасового перебування іноземців, які мають проблеми з міграційним законодавством України, працівники УДМС в Івано-Франківській області зосередили зусилля на діловому спілкуванні з казахськими дипломатами, щоб ідентифікувати особу, оформити їй паспортний документ для перетину міжнародних кордонів з можливістю авіаперельоту до Казахстану через треті країни, і, таким чином, забезпечити у повній мірі завершення процедури примусового видворення іноземця.
Отже, цього тижня іноземця, який не мав правових підстав для подальшого перебування в Україні, було видворено. Крім того, з урахуванням обґрунтованого звернення правоохоронців про забезпечення національної безпеки ухвалено рішення про заборону в’їзду цієї особи в Україну щонайменше на найближчих 5 років.
У воєнний час за аналогічною процедурою працівники УДМС в Івано-Франківській області примусово видворили дев’ятьох іноземців, які відбували покарання за кримінальні правопорушення в Україні.
Управління ДМС в Івано-Франківській області