УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

Про ID-картку у форматі «бліц»

Про ID-картку у форматі «бліц»

Про ID-картку у форматі «бліц»

Майже 10 років українці користуються таким сучасним та зручним документом, як паспорт громадянина України у вигляді ID-картки. Однак у багатьох все ще лишається чимало запитань щодо переваг, порядку оформлення та отримання  цього документа. Пропонуємо відповіді на найпоширеніші з них у форматі «бліц».

«Чи зобов’язані українці замінювати паспорт-книжечку на ID-картку»:

Законодавством не передбачений обов’язковий обмін паспорта громадянина України зразка 1994 року на ID-картку. Проте паспорти зразка 1994 року застаріли технічно та морально, тож все більше громадян роблять свідомий вибір на користь ID-картки. У випадках втрати, крадіжки, псування, зміни прізвища або інших даних власник паспорта-книжечки обов’язково має оформити новий документ у вигляді ID-картки.

«Чи можна оформити перший паспорт дистанційно в режимі онлайн?»:

Ні, це неможливо, оскільки під час оформлення та отримання паспорта громадянина України у вигляді ID-картки здійснюється процедура верифікації особи шляхом сканування відбитків пальців власника паспортного документа. Оформити перший паспорт можна особисто у підрозділах міграційної служби, ЦНАПах ОТГ та  відділеннях Паспортного сервісу ДП «Документ», що працюють в Україні та за кордоном.

«Чи можна в 14 років подати заяву про оформлення паспорта громадянина України у вигляді ID-картки самостійно, без батьків?»:

Громадяни України можуть самостійно подавати заяву на оформлення  паспорта громадянина України у вигляді ID-картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон з 16 років.

Управління ДМС у Чернівецькій області