УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

Цьогоріч міграційна служба Івано-Франківської області ухвалила рішення про заборону в’їзду майже…

Цьогоріч міграційна служба Івано-Франківської області ухвалила рішення про заборону в’їзду майже 20 іноземним громадянам

Цьогоріч міграційна служба Івано-Франківської області ухвалила рішення про заборону в’їзду майже 20 іноземним громадянам

Четвертий рік Україна живе і бореться за своє виживання, але навіть в умовах повномасштабної військової агресії в'їзд іноземців  є відкритим. Багато іноземних громадян активно підтримують Україну волонтерською роботою і участю у гуманітарних проєктах, інші приїжджають з метою навчання, праці чи створення бізнесу або ж  туристичної подорожі. Зрозуміло, що це не стосується  осіб з належністю до громадянства росії.

Звичайно, що під час дії  правового режиму воєнного стану вживаються заходи посиленої уваги до кожного іноземного громадянина. Незалежно від того, чи він  вперше відвідує Україну, чи вже має історію перебування в нашій країні. Практика засвідчує, що деякі історії не завжди позитивна. Непоодинокими є факти, коли поведінка або дії певного іноземця не були бездоганними, а тому щодо таких осіб ухвалюється рішення про заборону їхнього  в’їзду  на територію України.

 Відповідно до положень Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» застосувати таку заборону мають компетенцію підрозділи прикордонної служби, міграційної служби, Служби безпеки України і Національної поліції.

Власне міграційна служба Івано-Франківської області від початку цього року ухвалила рішення про заборону в’їзду в Україну майже двом десяткам іноземних громадян. Це, як правило, стосувалося осіб, щодо яких було застосовано процедури примусового видворення або примусового повернення з України.

В інших випадках цих санкцій не уникли іноземці, які під час попереднього перебування в Україні припустилися адміністративного правопорушення, накладений штраф не сплатили, тож після виїзду мали не виконані майнові зобов'язання перед державою, фізичними або юридичними особами.

 У  становищі «нев’їзних» час від часу опиняються окремі іноземці, які звикли часто відвідувати Україну. І  саме вони повною мірою переконуються у тому, що міграційне чи інше законодавство країни перебування таки треба поважати і виконувати. Тим паче, що мати не виконані майнові зобов’язання – це ще й додаткові фінансові витрати. Адже отримати позитивне рішення міграційної служби  про скасування дії заборони в’їзду на територію України можливо лише у разі повної сплати штрафних санкцій у подвійному розмірі.

Як це працює, цьогоріч переконалися четверо громадян Республіки Молдова і громадянин Литовської Республіки. Щоби отримати можливість вкотре відвідати Україну, кожен з них  повністю виконав майнові зобов’зання. Лише за таких умов міграційна служба у встановленому порядку і за відсутності інших застережень скасувала дію рішень про заборону в’їзду. 

Слід зазначити, що є прецеденти й іншого характеру, коли іноземець отримує відмову на своє звернення щодо скасування заборони в’їзду. До прикладу, залишається небажаним для відвідин України 52-річний громадянин Республіки Сербії. Дещо раніше цей чоловік вже перебував в Україні, однак в’їхати знову наразі не зможе.  Свого часу йому оголосили про  заборону  в’їзду на 3 роки як особі, яка становила загрозу охороні громадського порядку, а також загрозі захисту прав та законних інтересів громадян України.

Управління ДМС в Івано-Франківській області