УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

Традиція, що єднає: День вишиванки в ЦПМУ

Традиція, що єднає: День вишиванки в ЦПМУ

Традиція, що єднає: День вишиванки в ЦПМУ

Кожного третього четверга травня українці у всьому світі одягають вишиванки — не просто красивий одяг, а справжній символ національної ідентичності, єдності та духовної спадщини. Працівники Центрально-південного міжрегіонального управління ДМС щороку із гордістю долучаються до цього свята, демонструючи свою повагу до українських традицій, що єднають.

Звичай носити вишиванку має глибоке коріння і тісно пов’язаний з історією українського народу. Історія вишивки сягає глибокої давнини.
Традиція вишивання формувалася століттями, передаючись із покоління в покоління.

Вишита сорочка з давніх-давен була не просто елементом одягу — вона виконувала роль оберега, що захищав людину, і слугувала символом її належності до української нації. Навіть козаки носили вишиванки з особливими символами, частина яких збереглася до нашого часу. У кожного  регіону України є свої унікальні орнаменти та кольори, які мають своє значення. Наприклад, для Кіровоградщини та Черкащини спільним є використання рослинних мотивів, які вишивали переважно червоними нитками.

Сьогодні традиційна вишита сорочка має не менш важливе значення, ніж у минулому. Вона стала ще й проявом національної сили та спротиву. Її носять не лише в Україні, а й за кордоном як українці, так й іноземці — як жест підтримки, як знак солідарності з українським народом.

Зберігаймо і примножуймо нашу спадщину разом!

Центрально-південне міжрегіональне управління ДМС