Київщина: у День вишиванки міграційники вшанували традиції та вручали паспорти

Працівники міграційної служби Києва та області відзначили Всесвітній день вишиванки, який святкують українці щороку у третій четвер травня. Вони вбралися у чудові народні сорочки, прикрашені орнаментованою вишивкою, які символізують нашу національну гордість, красу та традиції, продемонструвавши таким чином єдність непереможної української нації.
Вишиванка уособлює зв’язок поколінь, історію та силу українського духу. Кожен стібок, кожен орнамент розповідає про землю, родину, любов і боротьбу. У кожному регіоні України у сорочки свої унікальні риси – кольори, символи, техніки вишивки. Наприклад, на Київщині вони вільного крою з широким подолом, пишними рукавами й комірцем-стійкою. Їхню нижню частину прикрашали орнаментом – зубцями. Жіноча київська вишиванка оздоблювалася синіми та червоними бавовняними нитками, тоді як для чоловічих моделей були характерні комбінації чорного та червоного. Старші люди на Київщині носили мінімалістичні вишиванки. Найчастіше вони розшивалися тільки на пазусі сірими чи блакитними нитками.
Про святкову атмосферу з доброзичливою усмішкою і щирими привітаннями, яка запанувала у підрозділі, повідомили працівники Бориспільського об’єднаного відділу. Серед відвідувачів чимало людей у вишитих сорочках. А дехто каже, що спеціально обрав саме цей день, аби отримати свій перший паспорт чи ID-картку у вишиванці – «на щастя», як кажуть.
Сьогоднішній день ще раз нагадав: вишиванка – це не просто одяг. Це генетичний код, жива історія і символ незламності українського духу.
Центральне міжрегіональне управління ДМС у м. Києві та Київській області