За порушення правил перебування у примусовому порядку з України виїхали двоє громадян Колумбії і громадянин білорусі

Системні заходи міграційної служби з контролю за дотриманням законодавства України іноземними громадянами є результативними практично щотижня. На жаль, у багатьох випадках йдеться не стільки про те, що деякі іноземці необізнані з правилами перебування у чужій країні, а про факти ігнорування вимог міграційного законодавства і невиконання зобов’язань.
Зовсім недавно ми інформували про невтішні підсумки перебування в Івано-Франківській області для трьох громадян Республіки Індії. Нагадаємо, молоді люди наприкінці минулого року на законних підставах прибули в Україну з метою працевлаштування. Однак через те, що за час дії візи не оформили посвідок на тимчасове перебування в Україні, змушені були виїхати з країни.
Цього тижня така ж доля спіткала двох громадян Республіки Колумбії. 34-річний і 23-річний південноамериканці так само мали надію влаштуватися на роботу в Україні. Після приїзду обидва виконали певні процедурні дії з легалізації найму на роботу, відтак залишалося належним чином оформити у міграційній службі документи (посвідки) для законного перебування в Україні на період чинності трудового контракту. Іноземці цього не зробили, тож після 90 днів проживання у нашій країні ( термін дії візи) опинилися у статусі осіб, які надалі не мають законних підстав для перебування в Україні. Відповідно до законодавства працівники міграційної служби задокументували факти незаконного перебування громадян Колумбії на території нашої країни, ухваливши рішення про притягнення обидвох до адміністративної відповідальності (сплати штрафу), а також про примусове повернення іноземців з України. Один з правопорушників вже виконав зобов’язання, інший має це зробити у місячний термін.
Цього ж тижня працівники міграційної служби Івано-Франківської області за перевищення терміну перебування в Україні притягнули до адміністративної відповідальності 27-річного громадянина республіки білорусь. З виконанням вимоги про примусове повернення до країни громадянства іноземець не зволікав і вже покинув територію України.
Повідомити про будь-які факти порушення міграційного законодавства іноземцями та особами без громадянства можна за відкритим каналом телефонів «гарячої лінії» УДМС в Івано-Франківській області (0342) 53-44-55 і (0342) 55-31-12, через Facebook Messenger офіційної сторінки УДМС в області, а також за допомогою електронного сервісу «Повідомити про ймовірне порушення міграційного законодавства».
Управління ДМС в Івано-Франківській області