УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

Законодавством України передбачено процедуру добровільного повернення іноземця до країни громадянської…

Законодавством України передбачено процедуру добровільного повернення іноземця до країни громадянської належності

Законодавством України передбачено процедуру добровільного повернення іноземця до країни громадянської належності

Регулярно інформуємо людей про системну роботу міграційної служби Івано-Франківської області на пріоритетному напрямі - виявлення і припинення фактів порушень правил перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства. По суті це є комплексна робота. Наприклад, стосовно іноземних громадян, які вже припустилися порушень, застосовуються заходи адміністративно-правового впливу. З іншого боку, міграційна служба має компетенцію і спроможності щодо попередження деяких  правопорушень.

Зокрема, у ситуаціях, коли іноземний громадянин за відсутності законних підстав для подальшого перебування в Україні  не може з певних причин ( відсутність коштів, втрата паспортних документів) своєчасно виконати обов’язок виїзду за межі України.

У такому разі українським законодавством, яке є тотожним до подібних регламентів у країнах Європейського союзу, передбачено процедуру добровільного повернення іноземця на свою батьківщину.

Припускаємо, що в умовах воєнного часу той чи інший законослухняний іноземний громадянин може опинитися у непрогнозованій (неочікуваній) життєвій  ситуації на території України. Процедура добровільного повернення – це саме те, що дозволяє залишатися у межах українського законодавства і водночас уникнути статусу неврегульованого мігранта.

Отже, яким є алгоритм дій за процедурою добровільного повернення.

  1. Подати заяву до будь-якого територіального підрозділу УДМС в Івано-Франківській області. Це потрібно зробити не пізніше останнього дня законного перебування в Україні для оформлення добровільного повернення, якщо немає можливості виїхати з країни у визначений строк.
  2. Заява розглядається упродовж 10 робочих днів. У разі позитивного рішення територіальний підрозділ надасть заявникові спеціальну довідку, яка підтверджуватиме перебування особи у процесі добровільного повернення і водночас дозволятиме іноземцю залишатися в Україні тимчасово до завершення процедури.
  3. Термін процедури становить до 60 днів з моменту подання заяви. Отже, іноземець чи особа без громадянства на цей же термін має законні підстави для перебування в Україні.
  4. Виїзд за цією процедурою – можливість уникнути нелегального ( незаконного) перебування в Україні, примусового повернення чи примусового видворення з України, застосування санкції у вигляді заборони в'їзду в Україну.

Детальніше про аспекти застосування порядку провадження за заявами іноземців та осіб без громадянства про добровільне повернення з України на батьківщину можна ознайомитися за посиланням, Крім того, за бажанням можна отримати відповідну консультацію у територіальних підрозділах УДМС в Івано-Франківській області.

Управління ДМС в Івано-Франківській області