З увагою до відмінностей

У квітні 2021 року в Україні було проголошено Національну стратегію зі створення безбар'єрного простору, яка передбачає формування у суспільстві вільного доступу і рівних можливостей кожної людини до будь-якої сфери життя. Це амбітна мета, досягнення якої буде уособленням своєрідної національної ідеї, величезною мотивацією жити та розвиватися саме в Україні і пишатися громадянством України.
На жаль, четвертий рік живемо в умовах війни, коли щодня маємо безліч питань іншого гатунку – захист країни від жорстокого агресора, забезпечення війська, відновлення знищеної інфраструктури, облаштування захисних укриттів, соціальний захист багатьох категорій людей
Ми сподіваємося на кращі часи і мирне життя, молимося за здоров'я і військовий талан наших захисників і захисниць, допомагаємо воїнам.
Під час Національного тижня безбар'єрності, який вперше відзначається в Україні, варто відзначити й про позитивні зміни на деяких напрямах створення безбар'єрного простору для відвідувачів міграційної служби Івано-Франківської області. Вочевидь, що не йдеться про виконання усіх визначених стандартів, проте у межах фізичного напряму створено найнеобхідніші умови:
- усі територіальні підрозділи УДМС області розташовані у середмісті територіальних громад. Зміна розташування офісів створила зручність і нову якість в обслуговуванні громадян. У кожному конкретному місці залежно від архітектурних особливостей будівель і службових приміщень враховано потреби фізичної доступності для маломобільних груп ( люди з інвалідністю, люди старшого віку, батьки з маленькими дітьми населення).
- інформаційний вказівник і кнопка виклику персоналу біля вхідних дверей завжди сприятимуть людині з інвалідністю отримати потрібну допомогу.
- вказівник з інформацією тактильним шрифтом ( шрифтом Брайля) – мова доступності для людей з вадами зору.
У практичній діяльності створено відповідні умови, за яких кожна людина, незалежно від своєї мобільності, функціональних порушень чи комунікативних можливостей може отримувати доступ до інформації про функції і завдання підрозділів міграційної служби, порядок і умови отримання адміністративних послуг.
За час війни у підрозділах міграційної служби Івано-Франківської області оформили або відновили паспортні документи сотні захисників і захисниць України. Воїни на ротації чи у короткостроковій відпустці, хтось приїхав на Прикарпаття на лікування чи у реабілітаційні центри, у багатьох була службова необхідність оформити закордонний паспорт.
Воїнам усіх військових формувань Сил оборони України адміністративні послуги надаються позачергово і в оптимальний для них час.
Водночас у практиці, на жаль, не є рідкістю робити свою роботу й за інших обставин - коли не ми зустрічаємо. Від початку широкомасштабної війни працівники територіальних підрозділів УДМС здійснили необхідні заходи і оформили паспортні документи понад 70 маломобільним пораненим, які перебували на лікарняному ліжку.
Управління ДМС в Івано-Франківській області