УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

Фізична безбар’єрність – повага до кожного в дії

Фізична безбар’єрність – повага до кожного в дії

Фізична безбар’єрність – повага до кожного в дії

Цивілізаційна прірва між Україною та її зловісним сусідом в останні десятиріччя багатьом стає все більш очевидною. Адже завдяки появі соціальних мереж досить часто можемо спостерігати дикунські кадри «з-за порєбріка», коли немічні літні люди за відсутності ліфтів та сторонньої допомоги вимушені поповзом, відклавши в бік милиці та крісла колісні, здійматися сходами медичних закладів та держустанов. При цьому «доброзичливців», що знімають те ганебне жахіття на камеру –  не бракує, а от бажаючих надати людині практичну допомогу – катма.

Для України такі ситуації неможливі в принципі: навіть якщо довколишні не обтяжені професійним обов’язком бути усміхненими, позитивними та доброзичливими, поруч завжди знайдуться люди, готові зі щирого серця допомогти.  

Проте перебільшенням було б стверджувати, що в нас геть немає проблем із доступністю, відсутністю бар’єрів та перешкод у громадському просторі. Саме з метою забезпечення рівних можливостей для всіх без винятку громадян Україні було прийнято Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору до 2030 року. Один з її напрямків стосується саме фізичної доступності для людей з особливими потребами. Така амбітна мета вимагає не лише спільних зусиль та чималих коштів, а й в першу чергу – зміни ставлення суспільства до людей з інвалідністю. Бо безбар’єрність – це не тільки про пандуси, підйомники, ліфти, належним чином облаштовані туалети та універсальний дизайн громадського простору, а щонайперше – про гідність, яку відчуває або не відчуває людина, опинившись поза тюрмою власних чотирьох стін, «помежи люди».

Довідково:

В апараті та 6-х територіальних підрозділах УДМС у Чернівецькій області облаштовано 7 пандусів для пересування осіб з обмеженими фізичними можливостями. У 3-х територіальних підрозділах міграційної служби Буковини немає потреби облаштовувати пандуси у зв’язку із відсутністю перепадів висоти між порогом входу і рельєфом прилеглої території.  У одному підрозділі, розташованому на другому поверсі адмін.-будівлі, для осіб з інвалідністю спеціально обладнано окремий службовий кабінет на першому поверсі, в якому функціонують робочі станції для надання адміністративних послуг  у сферах міграції.

Всі підрозділ УДМС у Чернівецькій області, які надають адміністративні послуги, облаштовані також кнопками виклику працівників та дошками Брайля для відвідувачів з порушенням зору. Окрім того, Чернівецький відділ УДМС у Чернівецькій області має для малорухомих відвідувачів крісло колісне.

Управління ДМС у Чернівецькій області