У Чернівцях вивчали вимоги кібербезпеки

Чи знали ви, приміром, що навіть безневинне сканування QR-коду за сумнівними посиланнями може призвести до «інфікування» ваших гаджетів та зламування прив’язаних до них соціальних мереж? Звичайному користувачеві така помилка може вартувати вимушеного закриття акаунтів чи втрати наявної на телефоні і комп’ютері інформації.
Для працівників міграційної служби, які щодня працюють в закритих комунікаційних мережах ДМС, з базами даних та державними реєстрами, нехтування вимогами кібербезпеки може коштувати несанкціонованого витоку інформації з обмеженим доступом або ж «хакінгу» електронних систем загальнонаціонального рівня.
Як уникнути такого роду кібер-катастроф, колегам в режимі онлайн розповів завідувач сектору інформаційних технологій та цифровізації Павло Кюк. Йшлося про вимоги користування зовнішніми носіями інформації, правила зберігання автентифікаційних даних (логінів, паролей) та персоніфікованої інформації (дати народження, номерів телефонів, номерів та серій документів, авто-транспорту, банківських карток тощо), а також – порядок роботи з інтернет-банкінгом, електронною поштою, соціальними мережами, системами обміну повідомленнями тощо.
На завершення учасники навчання мали змогу озвучити низку практичних запитань спікеру, який у свою чергу надав всі необхідні роз’яснення та наголосив на персональній відповідальності за неухильне дотримання вимог кібербезпеки кожного керівника та співробітника, який має доступ до мереж.
Управління ДМС у Чернівецькій області