У Чернівцях навчалися медіа-грамотності та відновленню ментального здоров’я

Буковинські міграційники пройшли навчання за двома короткостроковими програмами «Основи медіаграмотності. Фейки. Маніпуляція. Пропаганда у ЗМІ» та «Практика відновлення ментального здоров’я», що відбулися на базі Чернівецького регіонального центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій.
Досвідчена науковиця, кандидат історичних наук, доцент кафедри політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича Наталія Нечаєва-Юрійчук на реальних прикладах світової, української та крайової журналістики розповіла слухачам курсу про навички виявлення маніпуляцій та фейкових новин у медіа, застосування критичного мислення під час перебування у соціальних мережах, небезпеку пропагандистського впливу та штучного інтелекту в сучасних інформаційних війнах.
***
Хай би як українці ще кілька років тому не ставилися скептично до питань ментального здоров’я та інституту медичної і до-медичної психічної допомоги, мега-драматичний для всієї нації «квест» на стресо-стійкість та витривалість під назвою «три з половиною роки війни» таки змусив багатьох шукати за допомогою фахівців ресурси, баланс та точку опертя в глибинах власної психіки.
Практикуюча психологиня, членкиня Української спілки психотерапевтів, керівниця кризового центру «Карітас» Чернівецької єпархії, відомого своїми гуманітарними та волонтерськими проектами, Тетяна Лукащук розповіла, що таке психічне благополуччя, як проявляються порушення ментального здоров’я, якими можуть бути фактори психологічної стійкості під час війни. Своєрідним бонусом для учасників стали практичні вправи та техніки, які дозволяють навіть в умовах стресу зберігати витримку та самоконтроль.
Управління ДМС у Чернівецькій області