УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

ID-картка - виборцю не перешкода

ID-картка - виборцю не перешкода

ID-картка - виборцю не перешкода

Ви – власник ID-картки або тільки плануєте подати заяву на її оформлення, проте турбуєтеся чи зможете проголосувати 31 березня на виборах Президента України? Поспішаємо заспокоїти власників паспортів громадянина України нового зразка та розвіяти міфи.

При наявності паспорта та досягненні вісімнадцятирічного віку – маєте змогу реалізувати право голосу на виборах Президента України. А от паспорт у громадянина України може бути як у вигляді паспортної книжечки, так і у вигляді картки.

Зверніть увагу, що відмова виборцю, включеному до списку виборців на виборчій дільниці, в реалізації його права голосу на виборах та відповідно у видачі виборчого бюлетеня з підстав відсутності у паспорті такого виборця у вигляді паспортної книжечки фотокартки, яка вклеюється при досягненні особою 25- та 45-річного віку або з підстав відсутності відомостей щодо реєстрації місця проживання в паспорті громадянина України у вигляді картки − не допускається.

Відповіді на інші питання маєте змогу знайти у роз’ясненнях, затверджених Центральною виборчою комісією постановою від 27.12.2018 № 268.

Окрім цього, протягом лютого-березня поточного року підрозділи міграційної служби максимально докладатимуть зусиль для своєчасного забезпечення громадян ID-картками і паспортами громадянина України для виїзду за кордон.

Управління ДМС у Черкаській області