Шановні громадяни, що досягли 18-річного віку та бажають скористатися правом голосу на виборах…

Шановні громадяни, що досягли 18-річного віку та бажають скористатися правом голосу на виборах Президента України 2019!

Шановні громадяни, що досягли 18-річного віку та бажають скористатися правом голосу на виборах Президента України 2019!

Якщо ви зверталися до територіальних підрозділах міграційної служби Херсонщини для оформлення паспорта громадянина України у вигляді картки та вклеювання до паспорта-книжечки фотокартки по досягненню відповідного віку, не забудьте вчасно забрати свої документи для реалізації виборчого права.

Перевірити стан оформлення паспорта громадянина України у вигляді картки можна на сайті Державної міграційної служби України за посиланням  https://bit.ly/2wufSiQ.

Також нагадуємо роз’яснення Центральної виборчої комісії України (Постанова ЦВК № 268 від 27 грудня 2018 року), що для участі в голосуванні громадянам України не потрібно подавати ніяких додаткових документів, окрім ID-картки або паспорта-книжечки, адже обидві форми паспорта є рівнозначними та самодостатніми.

Зокрема, громадянам, включеним до списку виборців, на виборчій дільниці НЕ мають права відмовити у реалізації права голосу з наступних причин:

  • через відсутність у паспорті громадянина України у вигляді книжечки фотокартки, яка вклеюється при досягненні 25-ти або 45-річного віку;
  • через розбіжності у виборчій адресі виборця або відсутність відомостей щодо реєстрації місця проживання у ID-картці.

Аби уникнути в день голосування можливих непорозумінь, ЦВК радить заздалегідь перевірити свої особисті дані у списках на сервісі Державного реєстру виборців. Важливо, що громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території України, а також внутрішньо переміщені особи мають право реалізувати своє право голосу на виборах Президента України шляхом зміни місця голосування без зміни виборчої адреси.

Управління ДМС у Херсонській області