Що робити, якщо паспорт втрачено?

Що робити, якщо паспорт втрачено?

Відповідь залежатиме від того, за яких обставин це відбулось.

Якщо паспорт було викрадено, необхідно звернутись із заявою до поліції. З одного боку, це дещо продовжить час на відновлення паспорта, з іншого - унеможливить відповідальність за шахрайські дії із використанням документу (оформлення без вашого відома кредитів, цивільно-правових угод тощо).

За результатами розгляду звернення про викрадення паспорту в поліції, вам нададуть витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

З цим витягом необхідно звернутись до відділення міграційної служби, до відповідного ЦНАП чи центру обслуговування «Паспортний сервіс» ДП «Документ» за місцем реєстрації. У разі, якщо втрачено ID-картку, місце звернення ролі не грає.

Окрім того, відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України (постанова Кабміну від 25.03.2015 № 302), не залежно від причини необхідності отримання нового паспорта - викрадення, втрата, знищення, пошкодження - необхідно надати такі документи:

  • заява про втрату (викрадення) паспорта;
  • квитанція про сплату державного мита;
  • довідка про місце проживання;
  • свідоцтво про народження дітей (за наявності);
  • свідоцтво про шлюб, розірвання шлюбу (за наявності).

Скільки триватиме відновлення паспорта?

Термін розгляду заяви cкладає до 20 робочих днів з дня подання заяви, або ж до 10 робочих днів для його термінового отримання.

У випадках проведення під час оформлення процедури встановлення особи строк оформлення паспорта може тривати до 2 місяців.

Скільки коштуватиме новий паспорт?

Загальна вартість адміністративного збору при оформленні документа протягом 20 робочих днів, складе 279 грн. З них вартість адміністративних послуг за оформлення та видачу ID-картки - 87 грн, вартість бланку - 192 гривні. За прискорення процедури необхідно буде заплатити 366 грн (до 174 грн зросте вартість адмінпослуг). У разі обміну втраченого чи пошкодженого паспорта додатково сплачується державне мито - 34 грн.

Слід зауважити, що паспорт є не єдиним документом, що посвідчує особу громадянина України. До них також відносяться закордонний, службовий, дипломатичний паспорта, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення водія та ін.

Управління ДМС у Вінницькій області