Управління Державної міграційної служби України в Миколаївській області нагадує, що власники ID-карток…

Управління Державної міграційної служби України в Миколаївській області нагадує, що власники ID-карток зможуть безперешкодно проголосувати на другому турі виборів Президента України

Управління Державної міграційної служби України в Миколаївській області нагадує, що власники ID-карток зможуть безперешкодно проголосувати на  другому турі виборів Президента України

Нагадуємо, що право голосу на виборах Президента України мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років. Для участі у виборах на території України громадянин України повинен мати при собі паспорт громадянина України (книжечка або ID-картка), а за межами України – закордонний паспорт або дипломатичний чи службовий паспорт для виїзду за кордон.

Протягом лютого-березня 2019 року з метою сприяння громадянам України в реалізації своїх прав всі територіальні підрозділи УДМС України в Миколаївській області максимально спрямовували свої зусилля для своєчасного забезпечення громадян ID-картками і паспортами громадянина України для виїзду за кордон.

Деяких громадян хвилює питання чи зможуть вони отримати виборчий бюлетень для реалізації свого права голосу на виборах?

З цього приводу Центральна виборча комісія постановою від 27.12.2018 № 268 затвердила роз’яснення, які дають чіткі відповіді на питання щодо використання паспортних документів виборцями.

Зокрема, згідно роз’яснень ЦВК, паспорт громадянина України, необхідний для отримання виборчого бюлетеня, може бути у як вигляді паспортної книжечки так і у вигляді картки.

Розбіжності у виборчій адресі виборця в списку виборців та паспорті  громадянина України у вигляді паспортної книжечки, пов’язані з перейменуванням населеного пункту, вулиці, зміною нумерації будинку, або відсутності відомостей щодо реєстрації місця проживання в паспорті громадянина України у вигляді картки - не є підставою для відмови у видачі виборчого бюлетеня такому виборцю та не потребують внесення змін до списку виборців.

Відмова виборцю, включеному до списку виборців на виборчій дільниці, в реалізації його права голосу на виборах та відповідно у видачі виборчого бюлетеня з підстав відсутності у паспорті такого виборця у вигляді паспортної книжечки фотокартки, яка вклеюється при досягненні особою 25- та 45-річного віку або з підстав відсутності відомостей щодо реєстрації місця проживання в паспорті громадянина України у вигляді картки не допускається.

Управління ДМС у Миколаївській області