УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

Інформатизація обліку іноземців посилить роботу у напрямку протидії нелегальній міграції

Інформатизація обліку іноземців посилить роботу у напрямку протидії нелегальній міграції

Інформатизація обліку іноземців посилить роботу у напрямку протидії нелегальній міграції

Заступник начальника Управління - начальник відділу у справах іноземців та осіб без громадянства УДМС Олександр Хмельницький розповів представникам місцевих ЗМІ про один з основних напрямків роботи міграційників - контроль та протидію незаконній міграції. Спікер поділився досвідом щодо виконання цієї функції міграційною службою області та результатами проведення операції "Мігрант", яка спрямована на зниження кількості протиправних діянь, які суперечать вимогам законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства

Проводять заходи спільно працівники УДМС в області та співробітники Головного управління Національної поліції і Управління Служби безпеки. Під час проведення спеціальних заходів насамперед відпрацьовуються місця компактного проживання іноземців, а також ринки, місця стихійної торгівлі, овочеві бази, будівельні майданчики, оскільки там можливе використання незаконної праці мігрантів.

Отож, з початку операції виявлено 181 порушника міграційного законодавства. Відносно 127 іноземців складено адміністративні протоколи за порушення правил перебування на території України (ч. 1 ст. 203 КУпАП). Притягнено до відповідальності за ст. 204, 205 КУпАП також 54 особи, які виступили приймаючою стороною - роботодавці та власники житла.

За цей період виявлено 46 нелегальних мігранти, відносно 42 прийнято рішення про примусове повернення. Це громадяни Азербайджанської Республіки, Грузії, Російської Федерації, Республік Молдова, Вірменія та Еквадор. Також виконано рішення судів про примусове видворення з України громадян Молдови та Азербайджанської Республіки, а громадянина Російської Федерації поміщено до Миколаївського ПТПІ для подальшої ідентифікації та реалізації примусового видворення.

Загалом на порушників накладено штрафів на суму понад 252 тис. грн., на користь держави сплачено понад 235 тис. грн.

Поділився Олександр Хмельницький і новаціями, а це - перехід на оформлення тимчасової та постійної посвідок на проживання, дозволу на імміграцію та продовження терміну перебування засобами модернізованої версії інформаційної підсистеми  «Облік іноземців та біженців» ЄІАС УМП. У подальшому до даної бази можливо буде вносити інформацію щодо застосування до іноземців заходів адміністративного впливу. Це, безперечно, надасть можливість сформувати електронну базу з анкетними даними таких осіб та певним чином посилить виконання однієї із головних функцій міграційної служби.

 

Управління ДМС у Кіровоградській області