Трудова та освітня міграція: за чи проти?

Трудова та освітня міграція: за чи проти?

Трудова та освітня міграція: за чи проти?

На таке питання шукали відповіді під час круглого столу студенти Кіровоградського інституту розвитку людини та запрошені фахівці різних галузей.

До бесіди про трудову та освітню міграцію були запрошені представники центру зайнятості, міграційної служби, громадської організації Об'єднання поляків, фахівці безоплатної правової допомоги та колишні працівники за кордоном.

За словами заступника директора обласного центру зайнятості Богдана Стояна минулого року офіційно виїхало на роботу близько 97 тис. українців. При тому наголосив, що працювати в державі є де та, до речі, інколи кількість вакансій перевищувала кількість безробітних. До того ж, це вакансії з легальною зайнятістю та заробітною платою. Однак, у разі вибору на користь роботи за кордоном, порадив представник центру зайнятості користуватись агенціями працевлаштування, які мають ліцензії. Нині таких 511 і перевірити це можна на сайті Міністерства соціальної політики.

У свою чергу начальник відділу Управління Державної міграційної служби в області Володимир Шутка роз'яснив, що отримання біометричного закордонного паспорту не дає право працювати законно за кордоном. Він лише дає власнику можливість тимчасово перебувати, наприклад як турист чи у приватних справах, у країнах з безвізовими умовами в'їзду, зокрема у ЄС, а для роботи необхідна віза.

Працівники за кордоном з досвідом студентам радили зважити на всі переваги і недоліки роботи за кордоном, бо не завжди очікування виправдані реаліями.

Управління ДМС у Кіровоградській області