УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

На Рівненщині завершилися профілактичні заходи «Мігрант»

На Рівненщині завершилися профілактичні заходи «Мігрант»

На Рівненщині завершилися  профілактичні заходи «Мігрант»

У Рівненській області завершилися профілактичні заходи під умовною назвою «Мігрант», які тривали з 1 березня по 31 травня 2019 року.

За спільної співпраці Управління ДМС Рівненщини з відповідними підрозділами  поліції, прикордонної служби, Держпраці, оперативного складу, фіскальної служби та служби безпеки регіону відбулися відповідні цільові профілактичні заходи.

З акцентом на виявлення порушень міграційного законодавства іноземцями та особами без громадянства, юридичними і фізичними особами, які їх приймають чи надають їм послуги.

За вказаний період працівники УДМС взяли участь у трьох спільних робочих нарадах з представниками ГУНП в Рівненській області, УСБУ в Рівненській області, УПП в м. Рівне ДПП, Луцького ПЗ ДПС України та ОРВ  ОРУ ПнРУ, Міжрайонного оперативно-розшукового відділу ОРУ ПнРУ,  на яких обговорювались  усі проблемні питання та узгоджувались конкретні заходи стосовно перевірок та виявлень місць незаконного перебування неврегульованих мігрантів у Рівненській області.

Відтак, працівниками УДМС спільно з співробітниками ГУНП в Рівненській області здійснено перевірки 9 іноземців та осіб без громадянства, що не виконали рішення про примусові повернення, які були прийняті з 1 липня 2018 року.

Прикметно, що з метою створення  додаткових механізмів для реалізації на території Рівненської області державної політики у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, між Управлінням ДМС України в Рівненській області, Головним управлінням Державної фіскальної служби та Управлінням Держпраці області 15 березня 2019 року підписано меморандум про співпрацю. 

В контексті виконання меморандуму, під час проведення профілактичних заходів "Мігрант", було перевірено 12 підприємців, які залучають працю іноземців.  11 квітня 2019 року працівниками УДМС та Управління Держпраці в Рівненській області в одному із закладів торгівлі виявлено громадянина Грузії, котрий перебуваючи на території України з  посвідкою на тимчасове проживання,  працював без укладення трудового договору. За даним фактом вирішується  питання про притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності.

Під час проведення заходів перевірено більше 330 об'єктів (речових та продуктових ринків, гуртожитків, навчальних та розважальних закладів, національних кухонь, будівельних майданчиків, суб’єктів підприємницької діяльності та  приватні адреси).

До адміністративної відповідальності за порушення правил перебування на території України  притягнуто 85 іноземців (ст. 203 КУпАП) та 21 громадянин України, що їм сприяли.

Застерігаємо порушників міграційного законодавства: незнання законів України та їх нерозуміння не звільняє від відповідальності!

Управління ДМС у Рівненській області